V krajském přeboru je již jistým sestupujícím poslední Košťálov, ale v akutním ohrožení je z Liberecka Hrádek, Doubí a Višňová. Nejhůře v následujícím kole to mají Doubí (28 bodů), které hraje ve Velkých Hamrech (26), a zejména Hrádek (27) na hřišti lídra v Jablonci nad Jizerou.

V I. A třídě jsou vedle jasně sestupující Raspenavy v ohrožení pádu Hejnice (20), Krásná Studánka (21) a teoreticky Frýdlant (29). Zde by Hejnice měly zabodovat v Raspenavě, ale Studánku čeká těžký úkol v Harrachově (24), jenž také nemá jistotu záchrany.

V I. B třídě sestupují z východní i západní skupiny dva nejhorší. Východ Liberecko nezajímá, protože jediné Ruprechtice jsou třetí. Vypadnou poslední Víchová a pravděpodobně Nová Ves nad Popelkou. Západ bude dramatický pro předposlední Vratislavice (17), které v minulém kole dokázaly vyhrát na hřišti druhých Doks B a pokud se chtějí zachránit, musí pod sebe „nakopat" Hrádek B (25) nebo Dubici (26). A právě s Dubicí hrají Vratislavice tuto sobotu v domácím prostředí. Jenže pokud Vratislavičtí prohrají, mohou se „těšit" na okresní přebor.

A situace v okresním přeboru? Vedle Habartic to bude někdo z trojice Václavice (17), Horní Řasnice (24) a Jablonné (24). S největší pravděpodobností tedy Václavice.