Jediným týmem z Liberecka, který má klid, je nováček z Pěnčína, jenž si poradil s Rozstáním. Také Rozstání má prozatím klidné spaní a sestup mu nehrozí. Zato ostatní liberecké kluby jsou na tom podstatně hůře. Osečná očekávaně padla v Přepeřích, Hrádek B v Jenišovicích, Hodkovice v Holanech. Severní derby mezi Bulovkou a Frýdlantem nakonec skončilo lépe pro frýdlantskou rezervu.

Pěnčín – Rozstání 4:0 (2:0)

Dvacet minut se hrál vyrovnaný zápas, v němž oba soupeři měli po dvou šancích. Gólmani však týmy podrželi, a tak první branka padla ve 25. minutě. Vstřelil ji domácí Matějíček, který zakončil spolupráci Žďárského se Zdražilem. Hned nato pěnčínskou radost umocnil svým gólem po rohu Mendlík. Hosté svoji šanci při špatně zahrané malé domů nevyužili – Semenský byl proti.

Ve druhém poločase již Pěnčín hosty přehrával. Po hodině hry hostující hráč doslova „namazal“ Mynářovi a ten po nájezdu prostřelil Kotlára. Rozstání pouze bránilo a domácí mohli přidat další góly. Povedlo se až díky střídajícímu Benešovi, který prakticky okamžitě po příchodu zužitkoval kolmici Zdražila. V závěru ještě hosté nechali dvakrát vyniknout Semenského, na druhé straně domácí Zdražil svoje šance zahodil.

Branky: 24. Matějíček, 32. Mendlík, 50. Mynář, 82. Beneš. Rozhodčí: P. Blaschke, bez karet. Diváků: 50. Pěnčín: Semenský – Hauer (57. M. Škréta), R. Kotrman, Mendlík, J. Škréta – Žďárský (46. Mynář), M. Kotrman (81. Beneš), Jaček, Matějíček – Zdražil, D. Škréta. Rozstání: Kotlár – Čihula, Tomáš, Šindelář, Imrich (10. Pošva) – Pavlů, Passian (83. Ulrich), Drbohlav, Husák – Jíra, Hrubeš (81. Smrž).

Bulovka – Frýdlant B 1:3

Pro oba veledůležitý zápas a velké severní derby. Ve vyrovnaném utkání se dočkal první branky Frýdlant z trestného kopu a následné skrumáži díky Sukovi, domácí Netolický však vyrovnal z penalty, která byla za faul. Velkou šanci Frýdlantu pak nedal z 11 metrů Krawczyk. Hrál se vyrovnaný fotbal bez dalších šancí. Ve druhém poločase si domácí dali vlastence po frýdlantském trestném kopu, pak Suk dvakrát po úniku nevyzrál na Zajíčka. Hosté přidali třetí branku po prodlouženém rohovém kopu dorážejícím Patrmanem. Domácím postupně docházely síly a do koncovky kromě trestných kopů se již nedostali. Hosté tak zaslouženě vyhráli veledůležitý zápas soupeřů ze spodních pater tabulky a domácí si připsali první jarní porážku, která nevěstí do dalších kol nic příjemného.

Branky: 16. Netolický z pen. – 2. Suk, 60. vlastní, 65. Patrman. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 3:3. Diváků: 75. Bulovka: Zajíček – Lengál, Capulič, Franc, Tůma (88. Potoč) – Eimann, Hýbl, Němec, Bartizal – Smolný (63. Puchmertl), Netolický. Frýdlant: Tauš – Bartoš (82. Válek), Mičunovič, Weidisch, Kaplan – Patrman, Lopuszynski, Krawczyk (64. Raiman), Suk – M. Stýbal (89. Ponc), Jelínek.

Přepeře – Osečná 5:1 (3:0)

Jednoznačný favorit si šel za dalšími body a jeho cestu za nimi mu hosté zbytečně usnadnili. První branka jde na vrub gólmana, který špatně odehrál malou domů, druhá pak přišla po špatné rozehrávce. Přepeře mají ve svých řadách řadu skvělých borců, hlavně ve středové řadě. Proto to byl z pohledu domácích příznivců krásný fotbal. Hosté se snažili bránit, přesto třetí gól padl ve 22. minutě. Po něm Osečná dokázala snížit zásluhou Krásného, a za tohoto stavu žila a měla další dva náznaky šancí. Herní převaha domácích byla stále patrná a třikrát jim gólovky vystihl gólman Josef Tomáš. Zkušení domácí kolem exligového Abraháma dokázali předvádět pohledné kombinace, po kterých přidali čtvrtý gól. Hosté občas drželi krok, přesto se dočkali páté branky, která padla z penalty za faul gólmana.

Branky: 9. a 11. Pěnička, 22. Hurt, 67. Martínek, 78. Kupka z pen. – 30. Krásný. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 0:2. Diváků: 50. Osečná: Tomáš – Krásný (80. Vik), Hybner, P. Kysela, Trapp – Rybář, Pokorný, Pittner, Novotný – Třešňák (80. Mareček), Čapek.

Holany – Hodkovice 2:0 (1:0)

Hosté dost zaskočili domácí favority, kteří se nedokázali moc prosazovat. Ve vyrovnané hře hosty podržel gólman Negru, který vychytal domácímu hráči sólo. V oboustranně bojovném a dobrém utkání se snažili hosté o otevřenou hru a také kupodivu víc kombinovali. Domácí předváděli dlouhé míče za obranu a z nich se snažili něco vytěžit. Utkání hrubě ovlivnil rozhodčí, který ve 40. minutě nařídil proti Hodkovicím pokutový kop. Z něho domácí vstřelili branku, po níž mocně vzplály horké hlavy a emoce. Jenže penalta se nedala vzít zpět a na hostech byla vidět bezmocnost. Po přestávce se dál Hodkovičtí snažili o ofenzivu, ale po dvou závarech nastřelovali jen protihráče ve vápně. S přibývajícími minutami se na hřišti jiskřilo od tvrdých zákroků. Nakonec domácí přidali v samém závěru druhý gól po rychlém protiútoku.

Branky: 40. Lebduška z pen., 89. Mašek. Rozhodčí: Kutílek, ŽK: 1:4. Diváků: 85. Hodkovice: Negru – M. Řepka (46. Kraus), Škopan, Hanisch, Kauška – Chlum (58. Nevyhoštěný), Dostrašil, Vérteši, Jiří Vojtíšek – Vaňo, Jáč.

Jenišovice – Hrádek B 4:2 (3:1)

Hosté nastoupili se čtyřmi dorostenci a nějak se nemohli srovnat s terénem. Domácí tak byli pětatřicet minut lepším mužstvem a vedli 3:0. V závěru půle vrátil odražený roh opět do vápna Antoš a Černohouz snížil. Ve druhé půli se Hrádek konečně dostal do hry. Vytvořil si i nějaké šance, ale nerozhodnost v koncovce ho stála lepší výsledek. Hrál se již vyrovnaný fotbal, i když musel již v prvním poločase odstoupit ze hry zraněný Holeček a v závěru ještě do hlavy míčem zasažený Bobvoš. Hosté se dočkali snížení na 2:3, kdy Antoš využil trestný kop. Naděje na bod ale domácí okamžitě po rozehře sfoukli čtvrtým gólem.

Branky: 18. a 29. Randák, 36. Poláček, 90. Vavřich – 45. Černohouz, 90. Antoš. Rozhodčí: Maruška, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Hrádek: Manhart – Kapras, Šalát, Bednář, Bobvoš (80. Peuker) – Gazquez, Konrád, Antoš, Š. Holeček (29. Strnad) – Černohouz, Slezák.

Ostatní výsledky: Doksy B – Lokomotiva Česká Lípa 2:1, Zákupy – Mšeno B 2:5.

14. Zákupy⋌ 17  1 2 14 22:86  5

I. B třída východ: Žel. Brod B – Držkov 6:1, Albrechtice – Pěnčín (JN) 0:3, Harrachov – Roztoky 3:0, Smržovka – Plavy 3:0, Lučany – Horní Branná 2:1, Rokytnice – Zásada 3:1, V. Hamry B – Jilemnice 5:1.

 1. Držkov⋌ 17 11 2  4 51:34 35

 2. V. Hamry B⋌ 17 11 1  5 43:23 34

 3. Pěnčín (JN)⋌ 17 11 1  5 42:24 34

 4. Horní Branná⋌ 17 11 0  6 47:28 33

 5. Roztoky⋌ 17 10 0  7 45:29 30

 6. Smržovka⋌ 17  8 2  7 31:28 26

 7. Lučany⋌ 17  8 1  8 31:43 25

 8. Albrechtice⋌ 17  7 2  8 43:46 23