„Když jsem viděl rozestavení Liberce, myslel jsem, že si dělají srandu,“ přiznal trenér Plzně Pavel Vrba, který s takovou variantou ve svých taktických plánech vůbec nepočítal.

Ale riskantní tah, způsobený i vykartováním zkušeného Holeňáka, Radovi vyšel. Obrana v čele s Nezmarem inkasovala jen jednou, a to ještě z přísné penalty, kterou proměnil v 20. minutě Horváth po zákroku Gecova na Petrželu. Slovan po deseti minutách zásluhou Keriče po akci Bosančiče a přihrávce Váchy vyrovnal a odvezl si ze západočeské metropole cennou remízu 1:1.

Hrál se oboustranně nadprůměrný fotbal a oba týmy mohly vyhrát. Velké šance však „zazdili“ v 32. domácí Bakoš a v 68. liberecký Štajner. Na něj se také mohla pískat penalta, protože Bystroňův atak v pokutovém území byl podobný, jako předtím Gecovův na Petrželu. Ale rozhodčí Adam byl proti.

Poslední desetiminutovka se proměnila v souboj domácího kapitána Horvátha a libereckého brankáře Bičíka. První ostrou střelu Horvátha gólman Bičík akrobatickým zákrokem vyrazil na roh, při druhé příležitosti ho zachránila spojnice břevna a tyče. Dvě minuty před koncem kopal Horváth přímý kop a Bičík dalším zázračným zákrokem zachránil remízu.

„V první půli jsme hráli bez pohybu a agresivity. Soupeř nás za to potrestal gólem z penalty. Potom jsme změnili rozestavení na dva útočníky a dočkali jsme se vyrovnávací branky, která nám pomohla,“ konstatoval trenér hostů Petr Rada. „Hráči dostali o přestávce vynadáno, bylo jim co vytknout.“

S druhou půlí už byl trenér Rada spokojen. „S výjimkou několika standardních situací jsme už soupeře do ničeho nepustili. Plzeň hrála aktivně do poslední minuty, diváci je hnali dopředu. Nakonec jsme si odvezli bod, který má pro nás cenu zlata.“