Lukáši, co říkáte na to, že ve 2. předkole narazíte právě na Košice?

Jsem rád, že pojedeme na Slovensko. Po dlouhé době si zahraju znovu proti slovenskému mužstvu. V lize skončili asi pátí, ale hráli dobrý kombinační fotbal a přilákali na stadion lidi. Navíc vyhráli pohár nad Slovanem Bratislava, sílu tedy rozhodně mají.

Ze Slovenska to navíc nebyl jediný potenciální soupeř…

Kromě Košic tam byla také Trnava. Sice jsem osobně nečekal, že hned narazíme na slovenský tým, ale těší mě to.

Soupeře tedy vítáte?

Ano, trenéři je znají, což je velmi důležité. Kdybychom chytili nějaké Ázerbájdžánce, museli bychom shánět nějaké informace kdoví odkud, které by navíc ani nemusely být pravdivé. Takto víme, jak hrají, a můžeme se na ně dobře připravit.

Ze Slovanu odešel Přemysl Kovář, odpadl vám tak jeden z konkurentů z brankoviště. Jak teď vidíte svou pozici?

Já se hlavně soustředím na své výkony. Když budu podávat dobré výkony, budu moct zabojovat o post jedničky. Mám to ve svých rukách.

Jaké jsou vaše dojmy z nového trenéra Samuela Slováka? Jsou vidět nějaké rozdíly v přípravě?

Každý trenér má samozřejmě svoje metody. Co jsem zatím měl možnost poznat, jeho tréninky jsou výborné, mají kvalitu. Snad nás velmi dobře připraví na sezonu.

Na soustředění se vás připravuje více než třicet, což je velmi velký počet. Jak se v podobných podmínkách trénuje?

Je tu mnoho kluků z juniorky, takže se už známe, pak také někteří noví hráči. Tady na soustředění se dáme dohromady, poznáme se, což je velmi důležité. Uvidíme, kdo jak o místo zabojuje a kdo zůstane.

Od středy začínají přípravná utkání, už se na ně těšíte?

Těšíme se, i když volno nebylo zas tak dlouhé, jak by se mohlo zdát. Měli jsme nějaké dva týdny volna, od posledního ligového zápasu to vlastně není tak dávno. Každý se chce v zápase ukázat v co nejlepším světle, předvést se před novým trenérem a zabojovat o své místo v sestavě.