Liberečtí chtěli zvítězit hlavě pro fanoušky, kteří si museli vytrpět šest zápasů bez výhry. To se jim podařilo, když zvítězili brankou ostrostřelce Matěje Pulkraba 1:0. „Motivace? I když třeba o nic nešlo, jsme profíci. Museli jsme to odmakat, naštěstí jsme vyhráli," komentoval Miloš Bosančič.

V utkání prakticky o nic nešlo. Jak bylo těžké se na duel připravit?
Bavili jsme se o tom v kabině celý týden. Dělali jsme si srandu, že je to zápas o nic, ale jsme profíci a musíme přesně tyto zápasy odmakat. Naštěstí jsme vyhráli. Myslím, že to muselo být pro diváky relativně hezké utkání.

Jaké je hrát pod trenéry, kteří končí?
Je to zvláštní situace, ale tak se to někdy prostě stává. Zažil jsem to poprvé v kariéře a nějak jsme to zvládli. Není to jednoduché, ale udrželi jsme v kabině atmosféru a vyhráli jsme. Zdálo se mi, že až dnes to z nás všechno tak nějak spadlo. Byl to z naší strany takový pohodovější fotbal oproti předchozím zápasům.

Jeden z vašich úkolu bylo se stát lídrem pro mladé hráče, že?
Přesně. Je to moje práce a beru to tak. Přesně tohle mi říkal trenér před zápasem a dělal jsem to tak. Myslím, že se to docela povedlo.

Na výhru jste čekali dlouhých šest zápasů. Asi jste jí chtěli v posledním domácím zápase o to víc urvat, že?
Bohužel jsme nezvládli ty nejdůležitější zápasy,, nedá se nic dělat. A samozřejmě chtěli. Chtěli jsme to zvládnout pro všechny. Pro fanoušky, pro nás samotné a pro klub. Nakonec jsme v posledním domácím zápase tu výhru urvali.

Čím si zpětně vysvětlujete nepříznivou sérii?
Asi jsme nezvládli tlak. Všichni do jednoho, nejde říct, že ten a ten udělal chybu. Nezvládli jsme to všichni. To se stává a nestává se to jen v Liberci, ale i v mnoha větších klubech, než ve kterém hrajeme my.

Liberec čeká po sezoně další přestavba. Jak to vypadá s vaším setrváním na severu Čech?
Říkal jsem, že mám Liberec v srdci a chtěl bych tady ukončit kariéru, ale zatím nevím, jestli podepíšu tady, nebo půjdu jinam. To opravdu netuším.