Sestupem do divize je teoreticky ohroženo ještě 12 (!) mužstev z osmnáctičlenné tabulky. Sedmá Mladá Boleslav B má na poslední Králův Dvůr náskok 8 bodů.

Dobrou zprávou pro účastníky ČFL je skutečnost, že z 2. ligy sestupují dva moravské oddíly (Fulnek a HFK Olomouc), takže z třetí nejvyšší české soutěže půjdou dolů také jen dva celky.

Momentálně jsou na sestupových příčkách 17. Letohrad a 18. Králův Dvůr s 31 body, ale už po neděli může být vše úplně jinak. Mezi 13. a 16. místem jsou v rozmezí jednoho bodu napasována čtyři mužstva s 33 nebo 34 body.

Stav ohrožení trvá ve Slovanu Liberec B. Ten je na 14. místě a hraje v neděli na hřišti Králova Dvora. Liberecká rezerva na tom byla před pár týdny mizerně, ale podle momentální formy i výsledků se zdá, že záchrana je reálná. Pokud předvede ve zbytku soutěže takové výkony, jako minule proti Vyšehradu (4:0), neměla by mít problém. Další zástupce Liberecka, SK Hlavice, hraje zítra na hřišti béčka Plzně a bude chtít napravit prohru 0:1 se Sezimovým Ústím z minulého kola.