Domácí fotbalový pohár Ondrášovka Cup pozná dnes v podvečer další dva týmy, které si na jaře zahrají ve čtvrtfinále. Zatímco v souboji mezi Libercem a divizním Převýšovem je již po úvodním utkání, které vyhrál Slovan venku hladce 4:1, téměř jistě rozhodnuto, odveta mezi Žižkovem a Českými Budějovicemi slibuje větší drama. Jihočeši budou pod televizní věží hájit náskok 1:0 z domácího duelu.

Tento zápas zajímá Jablonecké, kteří už po duelech s Duklou Praha do čtvrtfinále postoupili a na jaře se utkají na dva zápasy právě s úspěšnějším z dvojice Žižkov České Budějovice.

Do čtvrtfinále již v minulém týdnu postoupily Ostrava, Olomouc, Jablonec a Teplice. Spartu čeká odveta osmifinále v listopadu a Plzeň ještě nesehrála ani třetí kolo.

Slovan Liberec při očekávaném postupu přes Převýšov nastoupí na jaře proti Teplicím, které porazily v obou osmifinálových utkáních druholigovou Karvinou.

Svěřenci trenéra Šilhavého, fotbalisté Liberce, jsou po páteční ligové výhře nad Baníkem Ostrava v pohodě a mohou se v klidu těšit na dnešní pohárovou odvetu. Lze očekávat, že trenéři dají šanci hráčům z lavičky.

Odveta by měla probíhat v pohodovém duchu. O postupujícím je v podstatě jasno a podle trenéra hostů Bohuslava Pilného se jeho svěřenci na zápas těší. Řada z nich bude hrát poprvé a možná naposledy v životě za umělého osvětlení.

„Bogase“ Pilného čeká jistě vřelé přijetí od libereckých fanoušků, neboť tento bojovník byl na přelomu tisíciletí coby pravý obránce Slovanu velkým oblíbencem ochozů.

Středeční program: 17.30 hod.: Viktoria Žižkov - Dynamo České Budějovice (první zápas: 0:1; rozhodčí: Královec - Pelikán, Kocián), Slovan Liberec - SK Převýšov (první zápas 4:1; rozhodčí: Kalenda - Koval, Černý).

Pohárová cesta dnešních soupeřů a další rozpis
Předkolo: SK Převýšov - FK Trutnov 2:1.
1. kolo: SK Převýšov - Arsenal Česká Lípa 2:0.
2. kolo: FK Varnsdorf - Slovan Liberec 0:4, Slavoj Vyšehrad - SK Převýšov 1:3.
3. kolo: Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:1, SK Převýšov - Slavie Praha 3:0.
Osmifinále 1. utkání: SK Převýšov - Slovan Liberec 1:4, odveta dnes.
Čtvrtfinále 4. a 11. dubna 2012: FK Teplice - postupující z dvojice Liberec/Převýšov.
Semifinále 25. 4. a 2. 5. 2012: Olomouc/Ostrava - Teplice/Liberec/Převýšov.
Finále: 16. května 2012.

S využitím ČTK.