Moldavský FC Tiraspol minulý čtvrtek podlehl doma lotyšského týmu Skonto Riga, takže před čtvrteční odvetou jsou blíže k postupu Lotyši. Na utkání do Rigy (11. 7.) si zaletí na „kukačku" trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý.

O týden později (18. 7.) se již bude hrát úvodní duel druhého předkola a pravděpodobnější je pro liberecké fotbalisty výlet do lotyšské metropole. Ten s nimi mohou absolvovat i fanoušci, protože FC Slovan pro ně pořádá zájezd.

Ať už se bude hrát v Lotyšsku nebo v Moldávii, za letecký zájezd zaplatí zájemci 10 000 Kč. Odlet letadla se plánuje na středeční dopoledne (17. července). V ceně zájezdu bude jako obvykle zpáteční letenka, ubytování se snídaní, transfery (mezi Libercem a Prahou i v místě zápasu) a vstupenka na utkání.

Po příletu mohou zájemci navštívit oficiální předzápasový trénink libereckého týmu a v den utkání by měli mít možnost organizované nebo individuální prohlídky města. Odlet zpět do Česka bude následovat hned po čtvrtečním zápase. Do Prahy, respektive do Liberce, se tak dorazí v noci ze čtvrtka na pátek.

Uzávěrka přihlášek bude přesně na den pětapadesátého výročí založení libereckého klubu, tedy v pátek 12. července 2013. V tento den už bude definitivní, s kterým ze dvou možných týmů se Slovan ve druhém předkole utká.

V případě dostatečného zájmu vypraví klub pro fanoušky i autobusový zájezd. Odjíždělo by se zřejmě ve středu 17. 7. dopoledne a návrat by byl v pátek odpoledne.

Cena autobusového zájezdu bude záviset na konkrétní destinaci a obsazenosti autobusu, určitě ale nepřesáhne čtvrtinu ceny leteckého zájezdu.

Případní zájemci se s předběžnými i závaznými přihláškami (nebo s případnými dotazy) mohou hlásit na mail tomas.carnogursky@fcslovanliberec.cz.

Liberečtí fotbalisté absolvovali v sobotu druhý zápas v rámci herního soustředění a remizovali v Senici nad Myjavou 1:1. Zprávy z utkání hovoří o úrovni duelu v superlativech.

Poslední zápas na slovenském pobytu čeká Liberecké zítra ve Zlatých Moravcích proti tamnímu osmému týmu minulého ročníku slovenské Corgoň ligy.