„Blažek má od nás sice podepsané hostování v Larisse na dva roky, ale s tím, že se každý půlrok prodlužuje. Je to vázané na to, že nám klub zaplatí finanční částku vždy na půl roku dopředu. A to se nestalo,“ říká sekretář FC Slovan Jiří Neumann. Larissa měla uhradit částku již do 31. prosince 2010. „Blažek měl potvrzené hostování do 31. ledna 2011. Takže po tomto datu hraje neoprávněně, s propadlou registrací,“ tvrdí sekretář.

Prostřednictvím ČMFS Slovan oslovil FIFA, aby mu v případu pomohla. V Řecku bylo k 31. lednu uzavřené přestupové okno, takže prakticky v Řecku hrát nemůže. „Měl by se tedy vrátit zpátky do Slovanu. Další možnost, pokud chce zůstat v cizině, je odejít do Ruska, kde je ještě otevřené přestupní okno,“ upřesňuje Neumann.

Jak může hrát Blažek na propadlou registraci? To se neví. V Čechách je registrační průkaz jasně čitelný i pro laika. Na folii zavařené kartičce (podobná občance) jsou počítačem vyznačené všechny hráčovy údaje včetně jeho fotografie a úplně dole je napsáno při hostování dokdy mu platí. A šmytec.