Nejvíce očekávaným zápasem čtvrtého dějství libereckého fotbalového okresního přeboru byl sobotní duel mezi Bílým Kostelem a Osečnou. Ani jeden z týmů do té doby neztratil ani bod. V prestižním utkání vybojoval Bílý Kostel nejtěsnější výhru 1:0 a osamostatnil se v čele soutěže. Je jako jediný bez ztráty bodu, protože Dětřichov prohrál v krásném zápase ve Višňové.Také na konci tabulky došlo ke změně. Bez bodu už zůstávají jen Jindřichovice a Václavice, zatímco Nová Ves B získala své první body. A to hned náramně porazila Habartice 9:0!

Frýdlant B - Gas Mníšek 2:1 (1:0)

V desáté minutě uvolnil frýdlantský Částek Štrbáka, který přesně zakončil ke vzdálenější tyči. Pak se dlouho nic nedělo. Frýdlant měl více ze hry, nevyužil dvou gólovek. Oba týmy stavěly na pevných obranách. V druhém poločase se role obrátily a Gas Mníšek tahal za delší konec. Smejkal po nedorozumění domácí obrany a potom Frolík mezi 73. a 75. minutou zahodil tři tutovky! Hosty pak oslabil J. Šolc, který měl už z první půle žlutou kartu, v 83. zakopl balón a šel ven. V 85. domácí Drobný, který střídal, šel hned kopnout přímý kop a z něj rozhodl na 2:1.

Branky: 10. Štrbák, 85. Drobný - 63. Smejkal. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 3:3, ČK: 83. J. Šolc (Mníšek), 60 diváků. Frýdlant B: Tauš - Rájek (74. Dědek), Martin Stejskal, Uhrik, Kaplan (83. Drobný) - Weidisch, Jelínek, Částek, Ponc - L. Stýbal, Štrbák. Gas Mníšek (Gasservis): Tošner - Jakub Louda, Hřeben, Macháček, J. Šolc - Lednický, Smejkal, M. Šolc, Šrám - Frolík, Švanda.

Bílý Kostel - Osečná 1:0 (1:0)

Šlágr kola přinesl vyrovnanou hru, v níž měly navrch obrany nad útoky. Ačkoli se nehrál žádný „zanďour", padl jenom jeden gól, který vstřelil v 23. minutě domácí Novotný ze hry. Zápas byl oboustranně bojovný. Bílý Kostel zvítězil trochu se štěstím, protože oba týmy měly dost šancí. Až na jednu zmíněnou výjimku ale zahazovaly. Kdyby využily ty nejvyloženější, mohlo to klidně skončit třeba 4:4.

Branka: 23. Novotný. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 1:1, 60 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich - Chomout, Třešňák, Laibl (75. Motejlek), Sedlmajer (46. Rychetský) - Janeček, Michálek, Ďuriš, Vitik - Strnad, Jiří Novotný (64. Černý). Osečná: Pelc - V. Novotný, Kozák, Rybenský, Kysela (46. Blaha) - Jarý, Trapp (86. Krásný), M. Rybář, L. Rybář - Pokorný, Tomáš (55. Janíček).

Václavice - Jablonné 3:5 (2:2)

Domácí nováček dvakrát vedl, ale chyby v obraně ho v závěru připravily o body. Václavice tak zůstávají na posledním místě. Zápas byl divácky atraktivní, skóre se přelévalo, šance byly na obou stranách. První branku vstřelil už v 9. minutě Čermák z Jablonného, později nejlepší hráč zápasu. Domácí Pinek brzy vyrovnal a dvě minuty před přestávkou se Václavice zásluhou Svobody dostaly do vedení 2:1. Jenže v poslední minutě poločasu si daly vlastní gól… Přesto se ještě jednou ujaly vedení, kromě toho jim nebyl uznán gól kvůli ofsajdu Konráda. A pak začali domácí kupit chyby. Stoper „namazal" protihráči a pak ho ještě fauloval, takže Čadek z penalty vyrovnal. Stejná situace se opakovala v 86. minutě, tentokrát Čermák zakončil ze hry. O dvě minuty později, kdy se Václavice snažily o vyrovnání, nahrál domácí brankář ve snaze o rychlou rozehrávku soupeři a ten svou šanci nezahodil 3:5.

Branky: 43. a 66. Svoboda, 14. Pinek - 9., 86. a 88. Čermák, 45. vlastní, 71. Čadek z pen.. Rozhodčí: L. Kozák, ŽK: 1:0, 100 diváků. Václavice: Šedivý - Vinš, Kopejsko, Kapras, Klenovič - Pinek, Stránský, Chmelík, Cejnar - Konrád, Svoboda. Jablonné v Podještědí: Závůrka - Jiráček (72. Liebezeit), Kotek, Ledecký, Čadek - Remeš, Štáfek, Pavlas, Čermák (90. Mašek) - Olbrych, Vejskrab.

Jindřichovice - VTJ Rapid B 2:4 (1:3)

Jindřichovice prožívají nebývale špatný úvod sezony. Po čtyřech kolech nemají ani jeden bod! „Co jsem tady, tak takovýhle start nepamatuju," lamentoval prezident domácího klubu Petr Forman. „Máme děravou obranu a neplodný útok." Jindřichovice, jako v tomto ročníku obvykle, prospaly úvod zápasu. Obránci nedokázali vyvézt míč, ztratili ho a Jaroš jim dal první gól. V 7. minutě si domácí nepohlídali ofsajd systém, na jejich branku běželi tři útočníci a bylo to 0:2. Po poměrně přísné penaltě (srážka brankáře s útočníkem na hranici vápna) zvýšili vojáci na třígólový rozdíl. Teprve poté začaly Jindřichovice trochu hrát a v 37. minutě přinesla bomba Hradce snížení na 1:3. Do druhé půle domácí místy přeskupili rozestavení, jejich hra se zlepšila, nicméně v 58. inkasovali čtvrtý gól. Vše dirigoval výborný tvůrce hry VTJ Rapid Rašín, který rozděloval svým spoluhráčům lahůdkové přihrávky. Stav však ještě zkorigoval na 2:4 krásnou trefou pod břevno domácí Janoušek, ale to bylo všechno.

Branky: 37. Hradec, 71. Janoušek - 7. a 58. Jerie, 2. Jaroš, 25. Rašín z pen. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 2:4, ČK: 88. Škoda (VTJ Rapid), 72 diváků. Jindřichovice pod Smrkem: Ležovič (67. Marek Knapp) - Petrovič, Obajdin, Krause, Kopecký - Resl, Nosek, Sochor, Hradec - Rezler (64. Milan Knapp), Janoušek. VTJ Rapid Liberec B: Jílek - Šikýř, Škoda, Kohl, Stuchlík - Jaroš, Houdek, Rašín, Kněbort (59. Boleček) - Lukáč, Jerie (77. Bárta).

Nové Město - Horní Řasnice 3:1 (2:1)

Všechny góly v tomto zápase vstřelili domácí, i když jeden do vlastní sítě. Nové Město mělo po celé utkání převahu. Dominovalo střelecky i v dalších herních činnostech. Horní Řasnice působila zaskočeným dojmem, nepředvedla téměř nic. V prvním poločase reklamovala bezvýsledně nařízení penalty, v druhém se jí povedly dva závary, leč bez výsledku. Nové Město se ujalo vedení lahůdkovým gólem Lakomého z 35 metrů do šibenice ve 14. minutě. O deset minut později se prosadil Černý po sólu z poloviny hřiště. Na konci poločasu si dal Bruský vlastní gól, ale k vyrovnání Novoměstští Řasnici nepustili. Naopak nekompromisní rána pod víko z přímého kopu v 80. min. v podání R. Suka definitivně rozhodla.

Branky: 14. Lakomý, 24. Černý, 80. R. Suk - 42. vlastní (Bruský). Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 1:2, 100 diváků. Nové Město pod Smrkem: Kocourek - Bartoš, R. Suk, Lakomý, Kadera - Kolenkár, Jalovičár, Bruský, Hnilička - Šindler, Černý (75. L. Suk). Horní Řasnice: Chlebek - Vl. Podrazil, Peml, K. Podrazil, Haloun - Stránský, Lenhart, Benda, Halík - Lode (70. Dešt), Hrevuš.

Nová Ves B - Habartice 9:0 (4:0)

Výsledek je pro hosty hrozivý, ale i podle vyjádření zástupců domácího celku až příliš krutý. Skóre otevřel už v 45. vteřině novoveský Sochůrek. Poté byla hra v poli vyrovnaná, i Habartice měly šance, jenže měly „den blbec" a nic nedaly, zatímco Nové Vsi vyšlo všechno. Do poločasu byl stav 4:0, v podstatě rozhodnuto. Po přestávce to začalo do branky hostů padat jako na běžícím pásu. Většina branek padla ze hry po hezkých kombinacích, výjimkou byl gól na 8:0, který vstřelil M. Kverka z penalty po faulu na dalšího střídajícího hráče Vojtěcha.

Branky: 1. a 81. Sochůrek, 20. a 53. Řezka, 37. Žák, 42. T. Holub, 64. M. Holub, 66. Štefan, 69. M. Kverka z pen. Rozhodčí: Jacík, ŽK: 2:1, 50 diváků. Nová Ves B: Gregor - M. Holub, Kučera (53. Vojtěch), Černý, Cverčko - Sochůrek, Štefan, Žák, Čanda (34. M. Kverka) - T. Holub, Řezka. Habartice: Fric - Bradáč, Slavík, Madzia, Brykner - Richtr, Švandrlík, Sedláček, Roušar - Čumpl, Hrubý (58. Huňka).

Višňová B - Dětřichov 5:3 (2:1)

Oba týmy zvolily otevřený fotbal, hrálo se nahoru dolů a počet šancí byl značný. Na úvodní branku domácího Mrázka odpověděl Kareš z přímého kopu, ale ještě do poločasu dostal opět Mrázek Višňovou znovu do vedení. V 50. Netolický mladší z Dětřichova sejmul Jakla ve vápně, byl vyloučen a z penalty zvýšil Zach na 3:1. Po gólu Štrbáka na 4:1 se zdálo, že je rozhodnuto, ale hosté dokázali dvěma góly v rychlém sledu ještě zápas zdramatizovat. Jenže v 87. Mrázek završil svůj hattrick a bylo vymalováno 5:3 pro Višňovou a první dětřichovská ztráta bodů v této sezoně.

Branky: 27., 42. a 87. Mrázek, 50. Zach z pen., 74. Štrbák - 37. Kareš, 82. Netolický st., 84. Koťátko. Rozhodčí: P. Blaschke, ŽK: 1:1, ČK: 50. Netolický ml. (Dětřichov), 110 diváků. Višňová B: Mokrý - Bufák (73. Závůrka), Pařík, Zimák, Machek - Mrázek, Zach, Gebr, Novotný - Jakl (60. Štrbák), Sirůček. Dětřichov: Zeman - Kareš, Zimmermann, Válek, Albert (74. Mičunovič) - Patrman (46. Chmátal), Lachman (74. Vízner), Koťátko, Netolický ml. - Vágner, Netolický st.