Na umělé trávě stadionu U Nisy se hrál vyrovnaný fotbal, ale Liberec byl o hodně horší při střelbě na branku. Domácí dopláceli opět na staré chyby z nevydařeného podzimu. Oba góly přišly po individuálních chybách a ze standardních situací. Hned v 7. minutě přišel ze strany Hradce dlouhý, křížený míč přes obránce a po dalším centru se v dorážce prosadil Hubička. Oba týmy zkoušely kombinace, jenže Liberec se do koncovky nedostával.

Ve druhé půli se snažil Liberec ještě více kombinovat, ale také více kazil finální přihrávky. Občas vyslal několik propagačních střel, když ta první mezi tyče mířila až v 50. minutě.

V 54. minutě přišla další chyba Libereckých. Trestný kop z hloubi pole do šestnáctky propadl do vápna (Krátkému přišlápli nohu) a Hradec bez problémů opět Hubičkou zvýšil na 2:0. Liberec kontroval dobrou akcí na pravé straně Krátkým, kdy nejprve střílel Kesner a po něm se snažil hlavičkovat Zeman. Předtím zastoupil hradeckého brankáře na čáře bek. Liberec se gólu nedočkal. Ani při střele Robina Dejmka po zemi, který měl ještě další šanci, kdy minul přihrávku.

Několik náznaků šancí domácí propásli, chyběl i krůček. „Neproměňovali jsme šance, kterých moc nebylo. Hradec ty své využil a také míň vzadu chyboval,“ podotkl nespokojený trenér Myslivec.

Liberec: Mareček – P. Novotný (46. Vít), L. Novotný, Krátký, Rehák – Pechar, Kesner, Štícha (46. Dostálek), Zeman – Martan (66. Štechmüller), Robin Dejmek. Poločas: 0:1.

Po zápase následovala rehabilitace v bazénu a pozdě odpoledne návrat do hor. Další zápas z plné přípravy má béčko Liberce v sobotu 17. ledna, kdy od 11 hodin hraje v Doubí s VTJ Rapid Liberec, který působí v krajském přeboru.