Fotbalová I. B třída/ Bílá deklasovala nováčka ze Zákup, Hodkovice padly s Pěnčínem

Bílá - Zákupy 7:2 (5:0)

Domácí vsadili od začátku na útok a měli permanentní tlak. Z něho přicházely šance a také góly. Branka Bulíře v 9. minutě je ještě více nakopla do ofenzivy a do 34. minuty přidali další čtyři úspěchy. Bílá dobře kombinovala a často zejména Ludvíkem vyděsila chatrnou defenzivu hostů v čele s gólmanem. Po pěti brankách do poločasu vstoupili do II. půle domácí vlažně a Zákupy začaly kousat. Nejprve snížily a měly i další závary. Vše definitivně uklidnil Linhart po zaváhání obrany a sedmý gól připojil Zelinka. Hosté ještě zkoušeli štěstí a v závěru se dočkali druhé radosti.

Branky: 12. a 34. Vlach, 15. a 25. Ludvík, 9. Bulíř, 73. Linhart, 82. Zelinka 56. a 87. Březina. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 2:0. Diváků: 50. Bílá: Vítek - Linke, Kotrman, Kovář, Kratochvíl (55. Mikásek) - Bulíř (64. Zelinka), Ludvík, Linhart, Kauška - Vlach, Hauer.

Bukovany - Raspenava 4:0 (3:0)

Ve vyrovnané hře měla obě družstva své šance. Hosté dopláceli na chyby, po nichž domácí dokázali skórovat. Ve 24. minutě hosté špatně odhlavičkovali a bylo 1:0. Pak vyrobil chybu hostující zadák, když Syslovi doslova „namazal" na druhý gól. Raspenava nedokázala v celém utkání proměnit ani jedinou z několika slušných šancí, za to domácí Sysel zkompletoval svůj střelecký hattrick.

Branky: 38., 43. a 62. Sysel, 24. Najman. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:3. Diváků: 50. Raspenava: Farkaš - Šámal, Mleziva st., Žlebek, Vancl - Pikous st., Resl, Malinský, L. Koprnický (46. Mleziva) - Rejf (75. Menegel), Pikous ml.

Nová Ves - Rozstání 5:5 (1:2)

Oba celky hrály na útok, měly děravé obrany a také gólmani nepodrželi. Také proto padlo deset branek. V 8. minutě po dlouhém odkopu se dostal k míči hostující Pavlů a bylo 0:1. Šance se rodily ruku v ruce s nepřesnostmi a také se zahazovaly. Až ve 30. šel k zemi domácí Žák a nařízenou penaltou vyrovnal Svoboda. Za pár minut znovu Rozstání vedlo, když nedorozumění gólmana s bekem vytrestal Roll. Po přestávce Vsi nevyšel ofsajd a Pavlů po 40metrovém úniku dostal hosty do dvougólového vedení. Celkem v utkání hosté třikrát vedli o dvě branky, ale domácí stíhali dotahovat. Z trestného kopu snížil Bartůněk, nikým neatakovaný Hrubeš opět navýšil. Po Novotného úniku a centru dal Žák na 3:4. Ale minutu poté vystihl Pošva Abrahámovu malou domů: 3:5. Přestřelka pokračovala a Mrijaj po uvolnění se ve vápně dal čtvrtý gól domácích. Netrvalo ani tři minuty a po centru Žák vyrovnal na 5:5. Hosté stále mohli přidat další trefy, jenže přesnost chyběla zejména Rollovi, který nakonec za filmování pádu dostal druhou žlutou a musel jít ze hřiště.

Branky: 60. a 68. Žák, 30. Svoboda z pen., 55. Bartůněk, 65. Mrijaj 8. a 50. Pavlů, 34. Roll, 59. Hrubeš, 61. Pošva. Rozhodčí: Kořínek, ŽK: 1:4, ČK: 84. Roll (R). Diváků: 30. N. Ves: Kos - Dobiáš, Bartůněk, Svoboda, M. Holub - Abrahám, Mrijaj, Novotný, Vávra - Žák, T. Holub (35. Lukáš Adam). Rozstání: Kotlár - Drbohlav, Štajer, Jíra, Botka (70. Zerák) - Jirouš, Mikeš, Smrž (58. Hrubeš), Pošva - Roll, Pavlů.

Bílý Kostel - Sloup 2:2 (1:1)

Ve vyrovnaném zápase dvakrát domácí prohrávali. Nejprve po trestném kopu Stejskala, na který reagoval dorážkou po trestném kopu a tyči nový muž Tomáš Janáček (přišel z Hrádku). Po přestávce ještě Stejskal z dálky dostal Sloup do druhého vedení, ale to se již domácí nadechli k velkému náporu, jenže z něho se urodil pouhý jediný gól. Z třicetiminutové převahy se trefil jen Michálek.

Branky: 20. T. Janáček, 88. Michálek 15. a 50. Stejskal. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 0:1. Diváků: 100. B. Kostel: P. Ulrich - T. Janáček, J. Ďuriš, Chomout, Strnad- F. Ulrich (85. Galbavý), Michálek, Vitik (70. Laibl), L. Janáček - L. Janeček, Novotný (60. Sedlmajer).

Hrádek B -  VTJ Rapid Liberec B 2:4 (0:2)

Hrádek byl do 38. minuty na hřišti lepší, neuměl však využít své šance. V této minutě se dostal po vyražené střele k míči Šikýř a dorážka byla gólová. Do poločasu vojáci přidali druhý gól, když balon od břevna doťukl do sítě Černý. Sedm minut po přestávce zvýšil Novák na 3:0 pro vojsko, ale domácí okamžitě po přihrávce Strnada snížili Robem. Hra se potom vyrovnala, další své šance Hrádek nevyužil, takže trestal Rapid Jerie obešel i brankáře 1:4. Hrádek pak již jen snížil po dorážce Strnada.

Branky: 53. P. Rob, 73. Strnad 38. Šikýř, 45. Černý, 52. Novák, 70. Jerie. Rozhodčí: Halama, ŽK: 1:4. Diváků: 70. Hrádek: Manhart - Mrázek (46. Bobvoš), Kapras, I. Kovač, Kopejsko (77. Prokorát) - Strnad, Štěpek, Jan Horvát, Holec (46. Farský) - P. Rob, Badi. VTJ Rapid: Kumprecht - Šikýř, Halama, Stuchlík, Kopic - Houdek, Jílek (64. Jerie), Proche, Lukáč -Novák, Černý.

Bulovka - Horní Police 3:0 (1:0)

Přes absenci čtyř hráčů začala Bulovka zápas náporem, ale v 7. minutě mířil Sochor z trestného kopu pouze do středu branky a po následném rohu a závaru před branou hostí si obrana a gólman opět poradili. Ve 21. zahráli hosté v pokutovém území rukou a Sochor nedal gólmanovi z penalty žádnou šanci. Hosté zahrozili ve 35., ale gólman Zajíček se vytáhl skvělým zákrokem a nepřipustil vyrovnání. Domácí jasně ovládali hru, ale do poločasu se jim náskok zvýšit nepodařilo. Druhý poločas se opět hrál v režii domácích, kteří však pálili jednu šanci za druhou. Až po Hofmanově centru ukázal útočníkům aktivní obránce domácích Marian „Vráťa" Potoč, jak se mají proměňovat šance. Domácí útočili a Sochor s Tůmou posílali svým útočníkům krásné přihrávky, které však končily bez využití. Naopak dvakrát musel předvést své umění gólman Zajíček, který vychytal Holického a Věchema. V 81. vystihl Hofman nepřesnou malou domů a dostal Bulovku do tříbrankového vedení, na kterém už nic nezměnilo ani vyloučení hostujícího Věchema.

Branky: 21. Sochor z pen., 63. Potoč, 81. Hofman. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:2, ČK: 85. Věchem (HP). Diváků: 60. Bulovka: M. Zajíček - Franc, Potoč, Capulič, Lengál - Zbořil (74. Židuljak), Tůma, Pavlů, Hofman (87. Bartizal) - O. Zajíček (46. Votrubec), Sochor.

Hodkovice - Pěnčín 0:6 (0:3)

Na špatném terénu zahájili kvalitnější hosté velmi dobře a hned v 1. minutě skórovali. Pěnčín měl navrch a do poločasu přidal další dvě branky. Po přestávce se domácí ještě snažili s náskokem hostů něco dělat, ale byla to snaha bez větších šancí. Pěnčín dokázal proměňovat své možnosti, i když čtvrtý gól byl z hodně laciné penalty za faul nefaul.

Branky: 74. a 85. Šupík, 1. Bukvic, 19. Zapadlo, 32. Sobotík, 64. Pumrle z pen. Rozhodčí: Hamada, ŽK: 1:2. Diváků: 40. Hodkovice: Kvapil - Nevyhoštěný, Bouška, Vojtíšek, Mich. Košek - Bendák, Pánek, Škopan, Redaj (42. D. Košek) Dostrašil, Bolard (72. M. Řepka).

Železný Brod B - Krásná Studánka 1:1 (0:1)

Na těžkém terénu se hrálo se špatnými míči, což více vadilo hostům. Ve vyrovnaném utkání v 5. minutě Vrábel vychytal domácí hlavičku, jinak jich měli domácí málo. Ve 22. se po centru Housy gólově prosadil Smolák hlavou. Pak slušný útok zakončil Smolák do brankáře. Kvalita sice byla na straně hostů, jenže s míči nebylo možné vystřelit ze 20 metrů. Po přestávce přišel po chybě hostů centr a po srážce gólmana s bekem měl nepokrytý Havlíček cestu do branky hostů volnou. Pak hostující Smolák zakončil únik střelou do boční sítě. Studánka chtěla vyhrát, vsadila na tři obránce a více se dostávala do útočení. Ale Smolák opět nevyužil své sólo, Tomáš Faksa nechal vyniknout brankáře. Hosté měli platonický tlak, domácí zaútočili jen sporadicky.

Branky: 56. Havlíček - 22. Smolák. Rozhodčí: Čuřík, ŽK: 3:0. Diváků: 50. Kr. Studánka: Vrábel - Sonntag, Killar, Chmátal, Lang T. Faksa, Housa, Bína, Grepl - Smolák (75. Horáček), J. Hájek (60. Knajbl).

I. B třída VÝCHOD

7. kolo: Držkov Zásada 4:1, Kokonín Rokytnice 2:4, V. Hamry B Rovensko 4:4, Jenišovice Plavy 5:1, Ruprechtice Lučany odloženo.

1. Ruprechtice 5 4 1 0 17:4 13

2. Pěnčín 6 4 1 1 17:5 13

3. Držkov 6 4 1 1 17:6 13

4. Kr. Studánka 6 3 2 1 23:10 11

5. Žel. Brod B 6 3 2 1 12:9 11

6. Rokytnice 6 3 1 2 11:7 10

7. Hodkovice 6 3 0 3 16:19 9

8. V. Hamry B 6 2 2 2 16:16 8