Velký boj se však čeká o záchranu, protože rozhodně sestoupí dva poslední (v případě sestupu Hrádku B v I. B třídě to budou tři). Poslední zůstává béčko Krásné Studánky, které zažilo v utkání s Jablonným zlou desetiminutovku, v niž inkasovalo tři góly. Navíc se Studánečtí scházeli k utkání jako švábi na pivo a 20 minut hráli o deseti, pak je doplnil 52letý Pavel Hájek.

Předposlední plynaři z Gasservisu Liberec remizovali 3:3 s Dětřichovem a bodově se tak dotáhli na Nové Město, které doma ve střelecky nejbohatším duelu kola prohrálo s Vratislavicemi 3:6 a jeho forma je dost špatná.

Vratislavičtí získali cenné body, podobně jako v tomto kole Jablonné a Hejnice B, a tato tři mužstva se tím poněkud odpoutala od pásma boje o záchranu. Jen kousek od něj se naopak nacházejí po prohře v Nové Vsi Jindřichovice, které mají na momentálně sestupovou dvanáctou příčku jen tříbodový náskok. Nové Město a Gasservis jsou na 12. a 13. místě nejen s bodovou rovností, ale mají i stejný rozdíl ve skóre, a dokonce také shodu ve vzájemných zápasech (3:2 a 0:1)!

Tradici gólových hodů dodržují ve svých zápasech v posledních kolech Hejnice B, které na rozdíl od předchozích prohraných debaklů tentokrát střelecky zářily a nadělily šest kousků Raspenavě všechny už v první půli.

Kanonýři v přeboru drží v posledních týdnech slušný kurs. Tentokrát padlo v 23. kole (21. hraném) 40 branek, tj. v průměru 5,71 na zápas. Celkem padlo od začátku sezony 693 gólů (průměr 4,71).

Střelcem kola je višňovský Martin Štrbák, jenž dokázal deklasovat soupeře z Chrastavy čtyřmi trefami již v prvním poločase, když dvě byly z penalt. Hattricku dosáhl hejnický Pavel Zoreník proti Raspenavě během 23 minut. Po dvou gólech zaznamenalo šest fotbalistů: Michal Stýbal z Frýdlantu, kanonýr okresu Štefan Mihálik z Pěnčína, Nurmuhammad Abdumannabov z Vratislavic, Ladislav Kobr z Hejnic, Tomáš Smejkal z Gasservisu a Petr Kareš z Dětřichova, který posléze neproměněnou penaltou připravil sám sebe o hattrick a svůj tým o výhru na hřišti plynařů.

Bilance domácí hosté v tomto kole: 4 1 2, skóre 23:17, celkově 77 14 56, 395:298.