Výhry prvních tří celků tabulky přineslo víkendové kolo západní skupiny I.B třídy. Vedoucí Bílá si bez problémů poradila s posledním Velkým Valtinovem, Ruprechtice uspěly v Rozstání a Stráž doma s Hodkovicemi. Osečná podlehla na domácím hřišti českolipské Lokomotivě. Po osmi zápasech bez výhry konečně přišel tříbodový zisk pro Hrádek B, který zvítězil v Bulovce. Již předchozí tři remízy v řadě naznačily, že hrádecká rezerva boj
o záchranu nevzdává, a nyní ztrácí na Bukovany již jen dva body.

Bulovka – Hrádek B 0:2 (0:2)

Domácí nastoupili do utkání ve vlažném tempu a hosté si od úvodních minut vytvářeli dobrým pohybem mírný tlak. Převahy v poli využili po rohovém kopu v 16., kdy po hlavičce a několika dorazech nakonec propálil míč do branky Strnad. Bulovští se nepoučili při bránění standardní situace a pár minut nato, po dalším dobře zahraném rohu hlavou podruhé zavěsil Kapras. Domácí se až do poločasu dále trápili a hra jim moc nešla. Do druhého poločasu vlétli domácí jako vyměnění a snažili se dobýt hrádecké území. Dostávali se však jen po přehuštěné pokutové území. Obranným valem se do pokutového území podařilo proklouznout až rychlíkovi O. Zajíčkovi a po faulu na něj byl odpískán pokutový kop. Bohužel se bulovský útočník po souboji zranil a musel být odvezen „rychlou“. Nařízený pokutový kop však bulovskému gólmanovi M. Zajíčkovi vychytal Jirák. A protože už neměli domácí nikoho na střídání, dohrávali
v deseti. Přesto se až do konce stále snažili o úpravu výsledku. To se jim ale nepodařilo.

Branky: 16. Strnad, 19. Kapras. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Bulovka: M. Zajíček – Riedl, Potoč, Hýbl, Ryšavý -Zbořil, Lengál, Tůma (46. Puchmertl), Židuliak (65. Konštiak) – O. Zajíček, Vaněk. Hrádek B: Jirák – Mrázek (80. Jabur), Dočekal, Kapras, Petružálek (57. Teolog) – Štěpek, Horváth, Farský (77. Rychetský), Bobvoš, Konrád – Strnad.

Bílá – Velký Valtinov 5:0 (1:0)

V prvním poločase podali hosté na hřišti vedoucího celku skupiny snaživý, sympatický výkon. V 16. minutě sice inkasovali z kopačky Bulíře, ale i oni se dostávali k brance Bílé. Nic z toho však nevyužili a po přestávce jim zjevně docházely síly. Navíc již v první minutě druhé půle zvýšil J. Kovář na 2:0 a Bílá již potom stupňovala svůj tlak. Vytvářela si řadu standardních situací a navyšovala skóre. Postupně zvyšovali Ludvík v 61. na 3:0, běhavý Jiránek v 73. na 4:0 a J. Kovář svým druhým gólem v 82. na konečných 5:0.

Branky: 46. a 82. J. Kovář, 16. Bulíř, 61. Ludvík, 73. Jiránek. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 2:3. Diváků: 70. Bílá: Doležal – Kauška, Linke, P. Kovář, Hauer – Linhart, J. Kovář, Jiránek, Kratochvíl – Bulíř (27. Zelinka), Ludvík.

Osečná – Loko Česká Lípa 0:2 (0:1)

V Osečné se hrál zápas rozdílných poločasů. První byl
v režii hostů, kteří se také hned v 8. minutě ujali vedení. Rozhodčí posoudil zákrok domácího hráče ve vápně jako faul a z nařízené přísné penalty vsítil Lebduška vedoucí gól Lokomotivy. Do poločasu si Osečná příliš možností nevypracovala, naopak hosté měli ještě dvě velké šance, které ale brankář O. Pokorný chytil. Po změně stran se domácí chopili aktivity. Velké příležitosti neproměnili postupně Jarý, Trapp či Hybner. V 80. Osečná reklamovala pokutový kop, když hostující hráč podle jejich názoru vyrazil míč z brankové čáry rukou, avšak sudí si ničeho nevšiml. A hned z protiútoku, v době kdy domácí ještě protestovali, unikl Tomášek a vstřelil druhý gól České Lípy. V 85. domácí přece jen penaltu kopali, jenže Trappovi ji hostující brankář chytil. Janíček byl při penaltovém faulu zraněn, musel odstoupit, takže Osečná, která již neměla nikoho na střídání, dohrávala o deseti a nic už
s nevydařeným zápasem nenadělala.

Branky: 8. Lebduška z pen., 80. Tomášek. Rozhodčí: Kořínek, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Osečná: O. Pokorný – Hybner, Trapp, Libenský, Janíček – Novotný, Tomáš, Jarý, Pittner – Kozák, V. Pokorný (46. Třešňák).

Stráž n. N. – Hodkovice 2:1 (1:1)

Ve vyrovnaném utkání Stráž neodehrála první půli moc dobře a hosté se osmělili. V 38. po standardní situaci přesně hlavičkoval Nevyhoštěný a Hodkovice vedly. Domácí se však ještě do přestávky vzchopili a Horáček minutu před pauzou srovnal na 1:1. Do druhé půle vystoupila Stráž lépe, dařily se jí kombinace a mírný tlak vyústil v 60. minutě v nebezpečný centr do pokutového území, který si dezorientovaný obránce hostů srazil do vlastní sítě – 1:2. Oboustranně bojovná hra ještě přinesla slibné akce na obou stranách, hosté se snažili vyrovnat, ale domácí jim již další gól nepovolili a získali těsnou výhru.

Branky: 41. Horáček, 60. vlastní – 38. Nevyhoštěný. Rozhodčí: M. Halama, ŽK: 2:3. Diváků: 50. Stráž nad Nisou: Černý – Landa, Dostál, L. Oberreiter, T. Drašner – Kosiewicz, Horáček (70. L. Drašner), Michalík, Trejbal – T. Oberreiter, Komarov. Hodkovice nad Mohelkou: Kvapil – Kraus, Hanisch, Škopan, Řepka – Bolard, Tóth, Nevyhoštěný (70. Vojtíšek), Jáč – Pavlík, Bouška (75. Gavala).

Rozstání – Ruprechtice 1:3 (1:2)

V prvním poločase předváděli domácí vlažný fotbal,
s kterým kontrastovala živější hra pohyblivějších hostí.
Z nich čišela větší chuť po vítězství a po půlhodině to již dokumentovali také vstřelenými góly. Jako první se trefil
v 32. minutě Suchý, o šest minut později zvýšil po rohovém kopu Hošic hlavou na dvoubrankový rozdíl. Rozstání však dokázalo dát do poločasu kontaktní gól. Při závaru před ruprechtickou brankou zakončil hlavou Matěj Pavlů – 1:2. Pět minut po přestávce už ale hosté zase vedli o dvě branky. Domácí stoper si v 50. nešikovně zpracovával míč na prsa, balonu se zmocnil hbitý Průcha a překonal Kotlára. Od stavu 1:3 se Rozstání probralo a spustilo mocnou ofenzivu, která ovšem vyústila jen ve dvě nastřelená břevna (Husák, Pavlů) a jednu tyč. Ruprechtičtí hrozili rušovými protiútoky, gól však už ani na jedné straně nepadl a hosté si odvezli tři body.

Branky: 42. Pavlů – 32. Suchý, 38. Hošic, 50. Průcha. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 1:2. Diváků: 110. Rozstání: Kotlár – Čihula, Botka, Imrich (66. Hajský), Tomeš (85. Jirouš) – Husák, Passian, Jíra, Pavlů – Hrubeš, Smrž (61. Zerák). Ruprechtice: Vavřich – Škarýd, Šrajbr, Rampáček, Zavoral – Průcha, Antoš (90. Tichý), Viktora (76. Skalický), Suchý – Morávek, Hošic.

q Zbývající zápasy: Zákupy – Bukovany 5:0, Doksy B – Staré Splavy 4:2.

 1. Bílá⋌ 20 17 1  2 57:17 52

 2. Ruprechtice⋌ 20 13 3  4 65:32 42

 3. Stráž n. N.⋌ 20 12 3  5 55:36 39

 4. Doksy B⋌ 20 11 3  6 50:36 36

 5. Loko Č. Lípa⋌ 20 10 4  6 53:50 34

 6. Rozstání⋌ 20 10 3  7 47:23 33

 7. Zákupy⋌ 20 10 1  9 44:48 31