Jak Baumit Jablonec, tak Slovan Liberec zatím procházejí zimní Tipsport ligou úspěšně.

O víkendu oba týmy z našeho regionu vyhrály. Jablonec porazil v Praze-Satalicích Viktorii Žižkov 1:0 a upevnil si první místo ve skupině A. Liberec vstoupil v děčínské skupině C do soutěže výhrou 5:2 nad vedoucím celkem 2. ligy Ústím nad Labem.

Jablonec Žižkov 1:0 (0:0)

Jablonec měl během celého zápasu více ze hry, jediný gólový moment se zrodil ale až v závěru zápasu. Nejdříve Žižkovští nedokázali proměnit solidní přečíslení dva na jednoho a prakticky z protiútoku využili Severočeši zaváhání Bartla, a po centru Kovaříka Třešňák zajistil hlavičkou Jablonci těsné vítězství. Stínem utkání je zranění obránce Štochla. „Zatím nevíme přesně, ale vypadá to na něco vážnějšího,“ řekl po zápase kouč Jablonce František Komňacký.

Jablonečtí tak se sedmi body vedou tabulku Satalické skupiny A. Na turnaji se představí opět za týden, kdy v posledním zápase skupiny změří síly s Českými Budějovicemi. Mezitím se ale svěřenci trenéra Komňackého představí ve středu v přípravném zápase přímo v Jablonci, kdy od 14 hodin přivítají ve Mšeně fotbalisty druholigového Ústí nad Labem.

Branka: 89. Třešňák.

Sestavy:

Žižkov: Ticháček (46. Kolář) Šťastný (46. Bartl), Kiidron, Lafrance (46. Procházka), Čermák (60. Tenno) Kotyza (60. Radosavljević), Kalod, Valenta, Sivrič Makamura (70. Folwarczny), Bálek (70. Tusjak). Trenér: Nádvorník.

Jablonec: Špit (46. Valeš) Eliáš, Kubista, Beneš (46. Štochl), Novák Kopic (21. Vukadinović), Loučka (46. Piták), Jarolím, Kovařík Vaněk (46. Třešňák), Lafata (46. Piták). Trenér: Komňacký.

Liberec Ústí 5:2 (1:0)

V prvním poločase byl Slovan lepší. Prakticky nepustil Ústí k míči a vytvořil si několik slibných šancí. V 11. minutě Štajner z levé strany našel Fleišmana a ten hlavičkoval kousek nad. Ve 21. minutě opět Fleišman u bal´onu po přihrávce Lišky a opět kousek nad, ale tentokrát nohou.

Nad brankovou konstrukci střílel i Vácha ve 26. minutě z hranice pokutového území po přihrávce Rabušice. Gólová příležitost Šurala nastala ve 32. minutě po hezké kolmici Štajnera, ale brankář Novák likvidoval. Ve 36. minutě se konečně Slovan radoval z gólu na 1:0. Štajner z rohového kopu našel Kelićovu hlavu, ten prodloužil na zadní tyč a Rabušic pohodlně zakončoval.

Jediná střela soupeře přišla ve 45. minutě. Střela z vápna minula pravou tyč Bičíkovy branky. Druhý poločas už byl na góly velmi bohatý. Došlo ke střídání na obou stranách a na hře to bylo znát. V 57. minutě si šikovně Bosančić posunul míč kolem obránce a obstřelil gólmana. 2:0.

V 65. minutě na 2:1 snížil Paprčiak po standartní situaci. Na 3:1 pro Slovan zvyšoval v 73. minutě Musiol, když prostřelil Nováka. Za Slovan se trefil i Daniel, který utekl v 75. minutě stoperům na polovině hřiště a zakončoval po zemi. 4:1. V 87. minutě na rozdíl dvou branek, snižoval na 4:2 svým druhým gólem v zápase Paprčiak. V poslední minutě zápasu dobře hrající Musiol vsítil svou druhou branku a upravil výsledek na 5:2 pro Slovan.

Branky: 73. a 90. Musiol, 36. Šural, 56. Bosančič, 85. Daniel 64. a 86. Paprčiak. Rozhodčí: Franěk.

Sestava Liberce: Bičík Bína (46. Ndiaye), Kelič, Karišik (46. Polák), Fleischman Šural (80. Daniel), Vácha, Bosančič, Liška (46. Janů) Rabušic (59. Musiol), Štajner. Trenér: Šilhavý.