Slovan Liberec nedokázal svému nejlepšímu střelci podzimu nabídnout adekvátní podmínky na prodloužení smlouvy, kterou má pod Ještědem do konce jara. Pětadvacetiletý chorvatský rychlík proto již v předstihu podepsal kontrakt v pražské Spartě. Kde stráví jarní část sezony, není zatím jasné.

Sám se nebránil dohrát normálně v A-mužstvu Liberce, ale vedení FC Slovan, či spíše přísný faktický šéf klubu Ludvík Karl nařídil jeho přesun do třetiligového béčka, podobně jako to v minulosti udělal nebo vyhrožoval udělat s jinými „neposlušnými“ fotbalisty, odmítajícími prodloužit smlouvy (Holeňák, Zápotočný, Hodúr, Šinglár).

V létě Kerič jako volný hráč může odejít za tabulkovou cenu pohybující se kolem 1,2 milionu korun. Sparta údajně nabídla vyšší sumu, hráčskou kompenzaci i podíl z dalšího možného Keričova přestupu. Stále není vyloučeno, že se letenský klub pokusí chorvatského útočníka získat ještě před jarní částí sezony. I za cenu, že za Keriče zaplatí o něco víc než v létě. Ve hře je ještě možnost pustit Keriče na půlroční hostování do mužstva druhé německé bundesligy Ingolstadtu, který má eminentní zájem.

Na úterním tréninku béčka Kerič nebyl. „Je zraněný, nevíme, kdy se připojí,“ oznámil vedoucí B–mužstva Martin Václavík.