„Ve skupině se hrálo systémem každý s každým, utkání trvala 14 minut a z každé skupiny postupovaly čtyři nejlepší týmy do čtvrtfinále. Mezi největší favority patřili borci ze Stráže pod Ralskem, kteří si říkají Strážské kurwy a turnaj vyhráli v posledních třech letech. Kartami ale určitě chtěly zamíchat i ostatní týmy. Utkání byla většinou velice vyrovnaná a vyhrát mohl takřka každý s každým. Ve vyřazovacích bojích se stupňovalo napětí, eskalovaly výkony, ale byla znát i určitá frustrace poražených. Divák sledoval pohledná utkání celých sedm hodin, než turnaj dospěl do závěrečné fáze bojů o nejvyšší příčky,“ uvedl organizátor turnaje Radim Věchet.

O třetí místo si to rozdal tým THC proti Mimoni, kterou porazil 5:3 a obhájil bronz z posledního ročníku. Do finále se dostaly týmy Strážský kurwy a Repre Stružnice. Domácí tým vedl již 2:0 a vše směřovalo k pohodlné výhře. Hosté však nesložili zbraně a s vypětím všech sil srovnali skóre na 2:2. O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. V těch byly šťastnější Strážský kurwy, které tak vyhrály turnaj počtvrté v řadě, čímž překonaly i legendární tým TTNF Liberec, kterému se podařilo v minulých letech obhájit vítězství třikrát.

„Na turnaji se představila spousta skvělých fotbalistů a osobností z Libereckého kraje jako Žoček, Kýček, Jarý, Hamada, Vosecký, Mitač, Cerman, T. Kotek, Roll, Passian, Čihula, Rydval, Řehák, Soukup a další. Nerad bych na někoho zapomněl. Turnaj řídili pánové Miloš Marek a Rudolf Věchet starší,“ pokračoval Radim Věchet.

Trofej pro nejlepšího střelce si odnesl Norbert Biedermann (Strážský kurwy) za 12 vstřelených branek, nejlepším brankářem byl zvolen Jan Mrázek (THC) a nejlepším hráčem Martin Roll (Strážský kurwy).

„Již nyní se těšíme na jubilejní 10. ročník, který se budeme snažit jak kvalitou týmů, tak organizací, nebo například cenami zase dostat o pár levelů výše. Tímto ještě jednou děkuji všem týmům za účast a přeji hlavně hodně zdraví a sportovní úspěchy do nového roku,“ dodal Radim Věchet.