Výhra, remíza, porážka. S vyváženou bilancí se vracejí fotbalisté Liberce ze soustředění na Slovensku. Vítězství se Slovan dočkal až na závěr, když včera porazil Zlaté Moravce 3:0.

Stejným výsledkem skončil i zápas Jablonce nad Nisou, který před návratem ze soustředění v Rakousku podlehl Kölnu z druhé německé bundesligy. Dva góly inkasoval Baumit z pokutového kopu.

Liberec neměl se slovenským soupeřem žádný problém a jeho výhru zařídili Pavelka, Rabušic a Sackey. V záložní řadě týmu kouče Šilhavého poprvé nastoupil talentovaný ukrajinský reprezentant do 21 let Kalitvintsev, který by měl severočeský klub v nadcházející sezoně posílit.

Liberec odehrál na Slovensku tři utkání. Kromě výhry nad Zlatými Moravci remizoval se Senicí 1:1 a podlehl Trnavě 1:2. „Hlavně zápas se Senicí nám ukázal, kde bychom mohli být silní. Také ale byly vidět nedostatky, které souvisí s naší defenzivou," řekl asistent trenéra Jiří Chytrý. „Na Slovensku jsme našli vše potřebné kvalitní tréninkovou plochu, zázemí, regeneraci. Vše je na odpovídající úrovni, takže jsme byli spokojeni."

Ještě před vstupem do Evropské ligy čeká na Liberec sobotní generálka s Převýšovem. Jablonec se už v pátek utká s Plzní o Superpohár.

Přípravné zápasyZlaté Moravce - Slovan Liberec 0:3 (0:1).
Branky: 24. Pavelka, 65. Rabušic (pen.), 83. Sackey.
Sestava Liberce: Hauzr Kušnír (46.Coufal), Kováč, Kelić (79.Pokorný), Fleišman (79.Janec) Hušek (73. Sackey), Pavelka Delarge (46. Mustafa), Šural (59. Obročník), Kalitvintsev Rabušic (65. Hadaščok).

1.FC Köln - Jablonec 3:0 (1:0).
Branky: 33. Brečko, 52. Jajalo (pen.), 60. Przybylko (pen.).
Sestava Jablonce: Šebek Vukadinovič, Štochl, Kysela, Jablonský (46. Hronek) Rossi (46. Vošahlík), Kubista Kopic (46. Zoubele), Kovář (58. Vaněk), Pázler (46. Crnkic) Třešňák.