Fotbalisté Králova Dvora poprvé v letošní sezoně vyhráli na domácí půdě. V prvním poločase se dostali do vedení 2:0. V úvodu druhé půle pak hosté z penalty dokázali snížit na 2:1. Poté šel ale fotbal stranou.


„V 60. minutě přišel faul Šilhavého na našeho gólmana, který byl na zemi a míč měl po kontrolou. Jasný faul bez míče,“ čílí se ještě dnes Milan Topinka st. Tam měl první práci: „Kovář má uštípnutý kus zubu a tržnou ránu na obličeji. Dostal naplno kopačkou do obličeje. To chtělo přísnější trest než žlutou kartu,“ připomíná k první své „akci“.


Pak se střetl domácí Novák s Kovářem, který měl vysoký míč pod kontrolou. Jenže Novák po pádu z výšky bezvládně ležel na trávníku. „Pomáhali jsme mu se synem v prvotním ošetření. Po dohodě s pomezním se Novák ještě vrátil na hřiště, kde se za pár okamžiků normálně sesunul k zemi. Zhroutil se a nehybně ležel. Takže jsme mu opět pomáhali a pořadatelé jej odnesli na nosítkách za lajnu,“ vzpomíná Topinka.


A do třetice plno práce pro Topinky. Jeden z nosičů totiž zkolaboval a začal modrat. „To šlo o život. Byl modrý, černý. Tak jsem mu vytáhl zapadlý jazyk. Povedlo se, i když jsem pokousaný,“ ukazuje ruku starší z Topinků. „Ruce jsem měl od krve, která mu vytékala z úst. Nejhorší bylo poslouchat ty zoufalé výkřiky přihlížejících, že umírá… Potom přijela záchranka a oba odvezla,“ přibližuje situaci „Topča“.


„Už to nebylo o sportu. Vyzdvihl bych práci obou našich masérů, kteří asistovali u záchrany lidského života. Tímto bych jim chtěl moc poděkovat a postiženým popřát brzký návrat na jiný fotbal, než se hrál v neděli, v Králově Dvoře. Jednu věc si ale neodpustím: Pane trenére Kučero, nechtěl byste našim masérům alespoň poděkovat za skvěle odvedenou práci…“ říká trenér Jaroslav Vodička.