Chrastava doma udolala Habartice a je v pohodě

Chrastava - V dohrávaném utkání fotbalové I. B třídy měla Chrastava jarní domácí premiéru, kterou zvládla na jedničku.

24.4.2008

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Chrastava – Habartice 4:1 (0:1)

Poločas se domácím vůbec nedařilo, málo běhali a byli u všeho pozdě. Hosté naopak již ve 4. minutě překopli v šanci branku. Přesto se Habartice radovaly, když Holinský nasměroval malou domů a gólmanovi míč skočil tak šikovně, že skončil v brance. Chrastava pak měla jednu vážnou šanci, kterou Sochor z několika kroků zmařil. Chrastava pak v poločase dostala od trenéra Palečka „čoud“ a konečně začala hrát. Bojovnost a nasazení slavily úspěch.

V 52. srovnal stav Novák, který tečoval střelu Henzla. Za sedm minut Novák zužitkoval křídelní akci jahody a pak se hlavou trefil Rozmajzl. Hosté mohli korigovat v 82. minutě, kdy sudí nařídil za ruku Henzla penaltu. Tu však Kynclovi brankář Trakal zneškodnil s pomocí břevna. Domácí soupeře válcovali a pár minut před koncem převahu zužitkoval Jahoda, po minele hostujícího gólmana.

Branky: 52. a 59. Novák, 78. Rozmajzl, 87. Jahoda – 23. vlastní. Sudí: Hanousek, ŽK: 0:1. Diváků: 50. Chrastava: Trakal – Holinský, Mazánek, Šipula, Rozmajzl – Mareček (39. Henzl), Vávra (74. Stránský), Novák (85. Válek), Pinc – Jahoda, Sochor. Habartice: Veselý – Kniga, Richtr, Rybenský, Potoč – Tůma, Brykner (55. Zimák), Treteník, Čumpl – Kyncl, Beran.