Naopak jablonečtí fotbalisté prohráli doma s Brnem 0:3 a jejich šance na postup jsou v oblasti teorie. Vedoucí branku hostů dal krásnou střelou z trestného kopu Polách, druhou přidal ve 36. minutě Besta, jenž se v domácí šestnáctce krásně uvolnil a přesně obstřelil bezmocného Špita. V závěru půle sice mohl skórovat Valenta, jenže netrefil branku a vzápětí Straka hlavičkoval do tyče.

Do druhé půle udělal trenér Komňacký dvě změny v sestavě, ale ani ty výrazné oživení do hry nepřinesly. Jablonec podal trapný výkon a Brno své zasloužené vítězství pojistilo brankou Večeři. „Šance na postup? Rovná se nule,“ řekl po zápase rozezlený domácí gólman Michal Špit, který v rozmezí pěti dnů inkasoval šest branek. Tři v sobotu v Ostravě a tři ve středu doma.

Domácí přitom nezačali špatně a v úvodu měl první šanci Necid. „Jablonec začal dobře a proto mě to zvedlo ze židle a musel jsem hráče burcovat,“ sdělil hostující kouč Petr Uličný, který celý zápas na hráče hlasitě povykoval z vymezené zóny. Jenže poté se Brno více osmělilo a rozhodující okamžik nastal v 31. minutě, kdy Jablonec špatně rozehrál trestný kop. Polách s míčem unikl až před pokutové území Jablonce a z následného trestného kopu dal vedoucí gól.

„Situaci jsme řešili špatně, Polácha jsme měli zastavit mnohem dříve,“ byl přesvědčen domácí trenér Komňacký. Následná Poláchova střela byla ukázková a mohla by být zařazena do fotbalového slabikáře. „Kopl to dobře, ani nevím zda to ještě někdo ve zdi tečoval. Zlobil jsem se, ale na Jirku Valentu, který fauloval a přitom ví, že takové standardky jsou pro Polácha jako dělané,“ zlobil se Špit. Polách využil toho, že si Špit zeď ještě rovnal a nebyl zcela koncentrován. „Špit spoluhráče pořád rovnal a já to kopl, neměl šanci,“ usmíval se Polách. Vzápětí přidal druhý gól Brna po chybě Haurdiče ve středu pole Besta.

Kdo čekal, že se Jablonec ve druhé půli pokusí o zvrat, ten se hluboce zmýlil. „My po úvodu přecházeli do herní křeče, nebyli jsme schopni z poloakcí vytvořit pořádné šance. Trousil s Dvorníkem ubránili střed obrany a my nenašli odvahu zakončit ze střední vzdálenosti. Proto jsme si ani ve druhé půli nic nevytvořili, a tak se nám zápas nepodařilo zdramatizovat,“ dodal Komňacký.

V Třinci zaskočil favorizovaný Liberec domácí celek už v sedmé minutě gólem uzdraveného Papouška. „Je to myslím čtvrtý podobný gól. Ale za specialistu se nepovažuji. To bych těch branek musel mít mnohem více.“ I v dalším průběhu byli hosté mírně lepší.

Pro druhou půli udělal domácí trenér Kouřil dvě změny v sestavě a Třinec začal mnohem aktivněji. V ochozech to zašumělo při dvou dalekonosných pokusech veterána Zdeňka Cieslara. „Liberec nám ukázal, že pokud se hraje s větrem, jsou střely zdálky nebezpečné. Dostali jsme pokyn to zkoušet, ale chybělo nám trochu štěstí,“ poznamenal Cieslar.

Liberec o sobě dal vědět až deset minut před koncem a hned z toho byl gól. Frejlach z hranice šestnáctky poslal oblouček, který se od tyče odrazil do branky. Za dalších pět minut přidal třetí trefu střídající Dočkal. „Zcela vážně říkám, že domácí podali velmi dobrý výkon a v rámci svých možností nám zápas hodně znepříjemnili. První branka nás měla uklidnit, ale do herní pohody jsme se dostali až v závěru, kdy jsem sestavu prostřídal,“ podotkl liberecký trenér Ladislav Škorpil.