„Bylo to velice dobré a poučné utkání. Hosté přijeli s dvanáctkou, která odehrála podzim, kdežto my jsme nasadili promíchaný tým s talentovanými dorostenci,“ sdělil rozdíl v sestavách celků trenér Jablonce Jiří Hloušek.

Zápas, vzhledem k době kdy se hrál, měl velice slušnou úroveň. „Bylo to rychlé, bojovné utkání, ve kterém jsme trefili dvě břevna a měli i další šance. Bohužel, my jsme branky nedali, Liberec ano,“ stručně zhodnotil zápas Hloušek.

Jeho protějšek František Šturma byl spokojen s výkonem libereckého týmu zejména v prvním poločase.

„První půli jsme odehráli velice dobře. Na to, že jsme před tím čtrnáct dnů nehráli žádný zápas, byl náš výkon pohledný, dařily se kombinace na jeden až dva doteky a zaslouženě jsme vedli. Po změně stran soupeř vyměnil hodně hráčů, nastoupili mladí běhaví fotbalisté. Podařilo se nám ještě zásluhou Smetanovy dorážky vstřelit třetí branku, ale v závěru nám už docházely síly a dá se říci, že Jablonec nás zatlačil.“

Branky: 10. a 58. Smetana, 25. Michal Zeman I. FK Jablonec 97 B: Farský – Kuželka, Patka, Hrotek, Rathouz – Tošovský, Procházka, Grygorov, Kulhánek – Banda, Novotný. Sestava od 60. minuty: Farský – Tošovský, Ruman, Mička, Norek – Šulc, Rác, Grygorov, Petřivý – Michal Zeman II., Moravec. Slovan Liberec B: Scholer – P. Novotný, Jarkovský, Jíra, Širanec – Finklár, Vít, Petřík, Michal Zeman I. – Smetana, Pyšek. Střídali Srkal a Ginzel.

Liberecké B–mužstvo dnes čeká poslední trénink na stadionu U Nisy a potom se hráči sejdou až 3. ledna 2008. 7. ledna mají na programu testy, od 12. ledna kondiční soustředění a v rámci další přípravy je v plánu i výjezd na mezinárodní turnaj do Polska 25. ledna.

Mužstvo trenérů Šturmy a Lexy je po podzimní části ČFL na 14. místě tabulky s 18 body a skóre 23:30 ze 17 zápasů. Má nejhorší bilanci ze všech týmů soutěže na hřištích soupeřů, kde jako jediné z 18 účastníků na podzim ani jednou nevyhrálo. Naopak v tabulce utkání na domácích hřištích je Slovan Liberec B osmý, tedy v první polovině.

Cílem pro jarní část je vzdálit se pásmu sestupu – tedy podobně jako prvoligové áčko…