Sever Čech se ocitl pod sněhovou peřinou dříve než obvykle, a tak i Jablonec měl ztížené podmínky. Trenér František Komňacký připustil, že to byla jistá komplikace.

„Hodně jsme trénovali na umělém povrchu, na přírodní trávník jsme se dostali jen třikrát,“ konstatoval kouč a utkání s Plzní označil jako duel podzimu. „Zápas je pro nás hodně důležitý. Ukáže se, zda herní vzestup týmu je trvalého charakteru,“ dodal Komňacký. Brankáře Špita čeká 150. ligový zápas.

Plzeň v Jablonci ještě nikdy nevyhrála, ale nyní je po třech výhrách za sebou v neobyčejné pohodě. Probila se už na páté místo v tabulce a lichotivou bilanci Viktoria plánuje udržet i nyní. Přesto trenér Stanislav Levý krotí euforii. „Bude to zápas se spoustou osobních soubojů, plný agresivity. Nakonec Jablonci při pohledu do tabulky ani nic jiného nezbývá,“ konstatoval Levý.

České Budějovice pod vedením trenéra Františka Straky doma ještě neprohrály, ale nyní k nim dorazí rozjetý Liberec, který navíc vyhrál i poslední čtyři vzájemné duely. Je to ale současně souboj tabulkových sousedů. „Liberec jsem však před sezonou očekával v jiných patrech tabulky. Na jeho vyšší ambice ale nebudeme brát ohled,“ uvedl Straka, který ale nemůže postavit útočníka Radzinevičiuse, který je kmenovým hráčem soupeře.

Liberec po bídném startu do sezony nabral dech a pod vedením staronového kouče Ladislava Škorpila uhrál ve čtyřech zápasech deset bodů, což Slovan vyneslo do klidnějších vod ligové tabulky. Liberečtí touží úspěšnou bilanci prodloužit i na jihu Čech, kde dosud prohráli pouze dvakrát. Mají se ale na pozoru, trenér Škorpil si prý všiml herního vzestupu nedělního soupeře. „Velkým varováním pro nás je hlavně poslední domácí zápas Budějovic s Baníkem, kdy hosté rychle prohrávali o tři góly. Na začátek si musíme dát velký pozor,“ řekl Škorpil.