Po nedávné výhře nad Slavií 9:1 se hráčky i realizační tým Sparty tvářily dost sebevědomě a asi očekávaly výsledek podobný.

Hráčky Liberce se ale Sparty nezalekly a od prvních minut zápasu bojovaly a Spartu pouštěly jen do střel z dálky. Ve 26. minutě dokonce zahrozily domácí hráčky, kdy teprve čtrnáctiletá Andrea Jarchovská obešla dvě hráčky soupeře a dostala se až před branku. Tam ale na chviličku zaváhala a o šanci přišla. O deset minut později se Sparta dostala před branku domácích. Po kombinaci se k balónu dostala Došková a z úhlu se trefila na 0:1. V závěru poločasu zahrozila opět Došková, ale domácí brankářka Proboštová vytáhla gólovku na tyč.

Druhý poločas byl podobný prvnímu. Domácí bojovali a Sparta se jen těžko přes sevřenou obranu vedenou Kovářovou a Huškovou dostávala. V poslední patnáctiminutovce Sparta přidala, zpřesnila kombinaci a hra se odehrávala kolem vápna domácích. V 81. minutě po rozehrání rohu nakrátko následná nahrávka přeletěla na druhou strany šestnáctky přímo na Bertholdovou, která se krásně trefila a od tyčky vsítila na 0:2. Za dvě minuty nato, po dalším závaru před brankou domácích, vstřelila třetí branku Martínková.

„Naše děvčata určitě po celý zápas bojovala a i takticky nezklamala. Ale na mistra, dá se i říci reprezentaci, nestačila. Ostudu jsme ale myslím Slovanu neudělali a hráčkám po zápase poděkovali. Poděkování přišlo i od pana Duleby formou pozvání hráček na oběd do Plzeňky,“ sdělil manažer Antonín Lukač.

Branky: 35. Došková, 81. Bertholdová, 83. Martínková.

Slovan: Proboštová – Prokopová, Hušková, Kovářová, Pichrtová – Bistiaková, Filingerová, Kotková, Ubiasová, Bistiaková (57. Ježková) – Jarchovská, Boušková.

Sparta Praha: Gazdíková – Ciglbauerová, Bertholdová, Matysová, Martínková – Šmeralová (58. Přibáňová), Mouchová, Došková, Kladrubská – Ondrušová, Pivoňková.

Zápas juniorek: Slovan Liberec – Sparta Praha 1:14 (1:4).

Slovan je nyní v prvoligové tabulce na sedmém místě, Sparta suverénně první.

V sobotu 24. listopadu hraje Slovan od 13 hodin na Slavii a ligový podzim zakončí utkáním U Nisy v neděli 2. prosince se Slováckem. Začátek je od 11.45 hodin.