Popište z vašeho pohledu 34. minutu.

Byl tam dlouhý balón za obranu, rozhodčí ale písknul a všichni jsme přestali hrát, včetně mně. Pak najednou začali hrát a dali z toho gól. Nejprve jsem myslel, že to rozhodčí uznal, ale naštěstí pro nás ne.

Díval jste se, zda asistent nemává ofsajd?

Já jsem se podíval, rozhodčí ale písknul gól. Pak se tam strhla nějaká mela. Toto jde ale mimo mne, já jsem se soustředil jen sám na sebe. Takové věci mě nezajímají.

Zažil jste někdy v kariéře podobnou situaci, kdy uznaný gól rozhodčí vzápětí odvolá?

To se mi stalo poprvé. Ale bral jsem to v klidu a snažil se koncentrovat především na další vývoj zápasu. Mne ani mančaft taková situace rozhodit nesmí.

V jednu chvíli to vypadalo, že Most na protest opustí hřiště. Neříkal jste si, že je po zápase?

Viděl jsem to, ale naštěstí si to rozmysleli a pokračovali ve hře. Myslím, že by tím uškodili jen sami sobě.

Po tomto momentu byla hra často přerušovaná a hodně nervózní, což v závěru vyústilo ve tři červené karty. Dá se to tomu přičítat?

Most cítil křivdu a my jsme věděli, že po přestávce na nás vlétnou. Ale zkomplikovali jsme si to sami. Kdybychom dali gól na 3:1, tak by se to uklidnilo a k tomu závěru vůbec dojít nemuselo.

Právě v nastaveném čase jste zlikvidoval dvě dělovky Jana Holendy a Slovanu jste skvělým zákroky zachránil tři body…

Věděl jsem, že nás Most zatlačí a já si vždy v takových situacích říkám, že teď přišla moje chvíle, kdy musím mančaft podržet. Honzu Holendu ale dobře znám, věděl jsem jak na něj (smích).

Proč to po tak slibném začátku přestalo jít a v závěru jste se o výsledek strachovali?

Po inkasovaném gólu, který rozhodčí nakonec neuznal, jsme se přestali koncentrovat na hru a bylo to z naší strany špatné, přestože jsme si o přestávce říkali, že musíme zabrat. Musíme se z toho poučit do příštích zápasů. Teď jsme měli štěstí, které příště mít nemusíme.

Ze čtyř posledních zápasů jste získali deset bodů. Nálada v kabině se asi zlepšila, že?

Nesrovnatelně. Trenér Škorpil nás enormě zvedl. Teď sice nebyla hra optimální, ale tři body jsou doma, což je pro nás teď nejdůležitější.

Kocián zopakoval červenou smršť

LIBEREC - Po uplynutí přikázané 24 hodinové lhůty komentuje výkon rozhodčího Radka Kociána v zápase Liberce s Mostem liberecký kapitán Tomáš Janů.

Jak výkon sudího s dvacetičtyřhodinovým časovým odstupem hodnotíte?

Rozhodčí při neuznaném gólu Mostu udělal chybu. Jestliže písknul a on opravdu písknul, tak nic jiného než gól neuznat nemohl. Byl by to neregulérní gól.

A co dvě vyloučení na straně Liberce a přísný pokutový kop za faul Pavla Košťála?

Já si myslím, že po neuznaném gólu již všechny kritické momenty odpískal dobře. Neřekl bych, že se mu, až na tu jedinou chybu, zápas až tak nepovedl.

Takže k červeným kartám, které uviděl Jiří Bílek a Ivan Hodúr, žádné námitky nebyly?

Z mého pohledu byly všechny žluté karty oprávněné. Byly to fauly a zakopnutý balon. Karty se za to daly dát a asi žádné námitky být nemůžou.

A pokutový kop nařízený v závěru prvního poločasu?

Stál jsem od toho asi dva metry a podle mě to byl jasný faul.

Vzpomenuli jste si na zápas v Ostravě, kde Radek Kocián taktéž vyloučil dva liberecké hráče?

Vzpomenuli jsme na to. Je to asi shoda náhod, že když narazíme na tohoto rozhodčího, máme tolik vyloučených. Ale v rozhodčím to není, je to v nás. Červené a žluté karty pramenily z toho, že jsme chtěli hrát. Źádné záludné zákroky to nebyly. Sice nás to netěší, ale fotbal je takový.

Pilař: Zažil jsem to v žácích

Mostecký Tomáš Pilař se po neuznaném gólu hodně zlobil, po zápase již bral vše s nadhledem.

Co se z vašeho pohledu dělo ve 34. minutě?

My jsme útočili, přišla přihrávka před bránu a rozhodčí zapískal zřejmě domnělý ofsajd. Tvrdil nám, že se upískl, ale ukázal na půlku, že gól platí. Po protestech domácí lavičky ho zase odvolal.

Slyšel jste hvizd rozhodčího?

Slyšel.

Takže gól po odpískání nemohl platit. Proč jste tedy protestovali?

Těžko si představit někoho, kdo by v naší situaci neprotestoval.

V jednu chvíli to vypadalo, že odejdete ze hřiště…

Nějaké náznaky tam byly, ale myslím, že to není dobré řešení. Jsem rád, že jsme hráli, protože nic by se nevyřešilo tím, že bychom odešli.

Zažil jste to někdy?

Možná tak, když jsem hrál ještě za žáky… Ale zase bych na obranu sudího řekl, že to byl okamžik, což se stát může. Je to těžké. My se cítíme ublíženi, Liberec také.