Podobně jako v roce 2003, kdy si Liberec užíval sezonu poprvé ve své historii jako držitel mistrovského titulu, u kterého byl právě Ladislav Škorpil.

Liberec tehdy zaplavila potištěná trička s nápisem Škorpil for prezident!

Fotbalový Liberec se sice letos nachází v největší krizi ve své historii, ale pod vedením Ladislava Škorpila vykročil tím nejlepším možným způsobem, aby vleklou krizi zažehnal. Z posledního místa po výhře 2:0 poskočil na dvanáctou příčku.

„Takové umístění se pro Liberec nehodí. Pan Škorpil to v týdnu hodně oživil, zvedneme se,“ uvedla jedna z největších hvězd zápasu, liberecký brankář Zdeněk Zlámal.

Slovan vybojoval tři důležité body na hřišti ambiciózní Mladé Boleslavi a po několika měsících může opět jásat!

„Už před výkopem jsme chtěli udělat všechno, abychom nastartovali obrat. Utkání potvrdilo, že je to o psychice,“ uvedl zkušený trenér Ladislav Škorpil.

Obrat Liberec nastartoval tam, kde jeho trápení na jaře začalo. V posledním kole uplynulého ročníku hrál Liberec právě v Mladé Boleslavi, kde mohl Slovan vše získat, ale i vše ztratit.

Po prohře 0:4 se propadl až na čtvrté místo a přišel o předkolo milionářské Ligy mistrů. Přitom do poslední chvíle ještě bojoval o mistrovský titul. Od té doby dokázal zvítězit v lize jen jednou. A v Mladé Boleslavi podruhé.

„My jsme se do kvality dostali, když jsme dali góly. To je obvyklé. Naopak Boleslav se dostala do situace, že jí gól není souzen. Vše začalo neproměněnou penaltou. Kdyby ji Boleslav dala, mohlo to vypadat úplně jinak,“ připomenul Ladislav Škorpil sporný moment ze závěru prvního poločasu, kdy sudí Tomáš Kocourek nařídil více než spornou penaltu proti Liberci.

„Myslím, že to penalta nebyla. Kalina přese mě jen upadl, jak jsem ležel na zemi. Ale když to pan rozhodčí pískl, tak měl asi pravdu. Ale pro mě to byl šok,“ řekl liberecký brankář Zdeněk Zlámal, který však Matějovského penaltu zneškodnil.

Hlavní sudí obdržel za řízení ligové dohrávky slabou známku pět, což znamená podprůměrný výkon…

Gólman Liberce proti Mladé Boleslavi zářil. Boleslavští hráči na něj pálili celkem třiadvacetkrát a Zdeněk Zlámal několik nebezpečných střel zlikvidoval fantastickým zákrokem.

“I kdyby se hrálo tři dny, gól bychom nedali,“ posteskl si nad produktivitou svých svěřenců boleslavský trenér Zdeněk Ščasný.

To Liberečtí byli efektivnější, ale i efektní.

Po nádherné kombinaci Nezmar – Dort – Bílek posledně jmenovaný chladnokrevně levačkou v 51. zakončil, o 14 minut později vítězství pojistil svým třetím gólem v sezoně Jan Nezmar.

Liberec v následujícím kole čeká v lize momentálně nejtěžší soupeř, účastník nejprestižnější klubové soutěže na světě, pražská Slavia.