O postupu do čtvrtfinále Poháru ČMFS přes druholigový Fulnek musel liberecký Slovan rozhodnout až na pokutové kopy. Osmifinálový zápas skončil v normální hrací době 1:1.

V dramatickém penaltovém rozstřelu se netrefil fulnecký Malohlava a pokus Vyskočila lapil Hauzr.

Za Slovan skórovali postupně Papoušek, Petrouš, Dort i Šinglár. Pátý v pořadí Košťál, již nastoupit nemusel.

„Náš cíl byl jakýmkoliv způsobem postoupit a nakonec se nám to povedlo až na penalty,“ uvedl dočasný trenér Liberce Radim Nečas.

Utkání začalo opatrně, zvláště ze strany hostí. Domácí se drali dopředu a byli častěji u míče.

Přesto se z vedení radovali hosté z Liberce po jedné z jejich v prvním poločase ojedinělých akcí ve 27. minutě. Petrouš utekl obraně po pravé straně, nacentroval na Dohnálka, který hlavou posunul míč až do brány.

Domácí se ale nedali. Vyrovnání přišlo ve 39. minutě. Lukaštík na hranici velkého vápna naznačil střelu, nahrál volnému Koštuříkovi, který nezaváhal.

„Jsem trochu smutný, ale jak za průběh utkání, tak za hru a odvahu zaslouží kluci pochvalu,“ řekl domácí trenér Václav Daněk.

Druhý poločas byl opatrnější. Ojedinělé výpady obou mužstev končily na obranné linii a co prošlo, hasili gólmani.

„Nám se dařilo hlavně ze začátku, ke konci už trochu odcházely síly. Je trochu smutné, že vynaložíte takové úsilí a nakonec nepostoupíte,“ smutnil Daněk.

„Dopředu jsme věděli, v jaké jsme situaci, že máme spoustu zraněných hráčů. Věděli jsme také, že Fulnek je výborné mužstvo. Má mnoho individualit, které prošly ligou,“ řekl spokojený Radim Nečas, který po odvolání Michala Zacha zaskočil na místě libereckého hlavního trenéra.