Dovést fotbalisty Liberce a Jablonce do čtvrtfinále domácího poháru!

Oběma klubům se nedaří a oba přišly v uplynulých dnech o hlavního trenéra a na jejich místa dočasně nastoupili jejich asistenti.

Jaká panuje v klubu před pohárovým zápasem atmosféra?

Radim Nečas: Čeká nás pohárové utkání, které je pro nás v této situaci hodně důležité. Musíme jakýmkoliv způsobem postoupit.

Jozef Weber: Atmosféra je trochu napjatá. Poslední výsledky v lize příliš k dobré atmosféře nenahrávají.

V soutěžním zápase povedete prvoligový klub poprvé jako hlavní trenér. Cítíte nervozitu?

Radim Nečas: Nervozita by byla, kdybych vedl celkově mužstvo vůbec poprvé, ale samozřejmě to je nová situace, takže nějaké napětí tam je.

Jozef Weber: Spadl jsem do toho rovnýma nohama a na nějakou nervozitu zatím nebyl čas. Spíše bylo hodně práce. Snažil jsem se sehnat informace o soupeři. Možná to na mě ještě dolehne, lehká nervozita ale určitě bude.

Jak vidíte šance na postup?

Radim Nečas: Určitě jsme favoritem, ale sílu soupeře respektujeme. Naším cílem je jednoznačně postup do čtvrtfinále.

Jozef Weber: Postup je naše povinnost. Musíme bojovat. Že bychom nepostoupili si nedovedu představit. Vypadnout ještě v poháru, to už by bylo hodně špatné. Jde o to nabudit mužstvo, abychom ještě sezonu zachránili alespoň v poháru.

Jak probíhá příprava?

Radim Nečas: Na Moravu jsme se vydali o jeden den dříve. Příprava je klasická. Trénovat budeme na půli cesty v Uničově.

Jozef Weber: Do Frýdku Místku jsme se vydali již včera po tréninku. Trochu jsme změnili trénink, upravili předzápasový rytmus a taktiku. Kluci musí cítit nějakou změnu, ale myslím, že hlavně je to v nich, aby především hráči změnili přístup.