V něm mohou v lize se topící kluby alespoň částečně napravit zpackanou sezonu.

Oba již v úterý odcestovali na Moravu k osmifinále Poháru ČMFS, kde na ně ovšem nečeká nic jednoduchého.

Liberec se o postup do čtvrtfinále utká s Fulnekem, aktuálně šestým týmem druhé ligy.

Jablonec se střetne s Frýdkem – Místkem, třetiligovým týmem, který si však v předchozím kole poháru připsal skalp prvoligové Ostravy!

„Předpokládáme, že dorazí minimálně stejný počet diváků jako na Ostravu, tedy pět tisíc lidí,“ přeje si sportovní ředitel Frýdku – Místku Radomír Myška.

Frýdek – Místek zažívá fotbalové obrození a pod vedením bývalého reprezentanta Radoslava Látala směřuje do druhé ligy. Aktuálně je v moravskoslezské lize na druhém místě.

„Problémy Jablonce nás nezajímají. Pro nás to bude fotbalový svátek, na který se těšíme, a určitě v něm nemáme co ztratit. Rozdíl mezi prvoligovým a třetiligovým týmem musí být na hřišti vidět. Abychom uspěli, musíme podat nadprůměrný výkon,“ uvedl Radoslav Látal.

Generálka na pohárové utkání se mu však nevydařila. Frýdek – Místek jen remizoval doma s Bystrcí.

Kdo je lepší student?
Souboj bude mít pikantní studentský nádech. Radoslav Látal studuje trenérskou školu spolu s Jozefem Weberem, který bude stát na lavičce Jablonce, na které nahradil po prohře 1:2 v Mostě Luboše Kozla.

„Určitě nějaké změny v sestavě oproti poslednímu ligovému zápasu udělám, ale hráčům je odtajním až dnes po tréninku,“ podotkl Jozef Weber. „

Na Liberec čeká Fulnek, jehož kapacita stadionu je 700 míst k sezení, ovšem s místy k stání pohodlně pojme až dva tisíce diváků.

„Liberec je pořád kvalitní mužstvo, přestože se mu v poslední době nedaří. Pro nás je to svátek,“ sdělil sportovní manažer Fulneku Oldřich Jakůbek.

„Hra Fulneku je založena na zkušených hráčích. Ať je to Radek Slončík nebo Tomáš Vajda. Především tyto dva hráče musíme pokrýt,“ řekl Radim Nečas, který podobně jako Jozef Weber převzal liberecký tým po odvolaném Michalu Zachovi.

Oba zápasy začínají ve středu od 15.30 hodin.

Cesta soupeřů letošním Pohárem ČMFS

1. kolo:
Nový Jičín - Frýdek –Místek 0:2
Otrokovice - Fulnek 0:3

2. kolo:
Frýdek-Místek - Ostrava 2:0
Fulnek - Vítkovice 5:3
Čáslav - Liberec 0:2
Nový Bydžov - Jablonec 0:7

3. kolo:
Frýdek-Místek -Karviná 2:1
Konice - Fulnek 1:3
Rýmařov - Liberec 0:4
Třeboň - Jablonec 0:2