Liberec nastoupil do utkání s odhodláním uspět na domácí půdě a získat důležité tři body. Navíc to bylo poslední utkání kapitánky Pižlové, která nastupuje nucenou pauzu na plnění mateřských povinností.

Liberecké hráčky předváděly jednoduchou kombinační hru po křídlech a svůj zodpovědný výkon korunovaly již ve 13. minutě. To po jednom z úniků Kovářové stačila plzeňská obrana pouze odkopnout míč na roh a po centru Kotkové se trefila přesně k tyči hlavou Pižlová. Po obdržené brance Plzeňanky přidaly na důrazu a 20 minut byly lepším týmem. Naopak liberecké útočnice nedokázaly podržet míč a ohrozit branku soupeře. Ve 34. minutě střídala Plucnarová a do útoku nastoupila uzdravená Nováková. Zodpovědná hra obrany a dobrý výkon brankařky Proboštové stačily na udržení jednogólového náskoku až do přestávky.

Do druhého poločasu Slovan nastoupil s jasným cílem udržet vedení a těžit z brejkových situací ke vstřelení další branky. Ale byla to Plzeň, která ovládla hru a nepříjemně tlačila. Domácí hráčky se nemohly dostat do tempa, pouze odkopávaly míče. Stupňující tlak korunovala Plzeň gólem ve 60. minutě Markelovou.

Obdržená branka jakoby nastartovala liberecké hráčky k aktivnější hře a kombinaci po křídlech, kde za obranu hostí zabíhala aktivní Nováková. Při jednom z úniků po pravém křídle byla faulována Kovářová. K míči se postavila Nováková a přesným centrem našla nabíhající Bouškovou, která vybíhající brankářce nedala šanci a bylo 2:1.

Snaha hostí o vyrovnání v závěru utkání vyzněla na prázdno, a tak si liberecké hráčky po zodpovědném kolektivním výkonu připsaly cenné tři body.

Branky: 13. Kovářová, 81. Boušková- 62. Markelová. Liberec: Proboštová - Prokopová, Pižlová, Hušková, Pichrtová - Plucnarová (34. Nováková), Ubiasová, Kotková, Filingerová (72. Bistiaková) - Boušková, Kovářová (89. Sittová).

K dalšímu utkání zajíždí Slovan v sobotu na půdu nováčka do Staré Lysé.