Zatímco Dohnálek se posunul v dresu Slovanu z místa pravého beka do útoku, Polák tvrdí muziku ve stoperské dvojici. Jakub měl v posledních dnech pauzu kvůli zranění, Honza odehrál za reprezentační „19“ vítězný zápas v Hrádku nad Nisou proti Polsku (1:0).

„Měl jsem od pohárového zápasu v Čáslavi problém s kolenem. Po špatném pohybu jsem si s ním hnul a tři týdny byl fotbalově mimo. S trénováním jsem začal teď ve středu a již je to dobré.,“ uvedl Kuba. Na zápas se těší, i když neví, jestli nastoupí. „Potřebujeme proti Kladnu vyhrát. To je jasné. Musíme hrát po stranách a neměli bychom se proti nim tlačit středem. Ale to chceme vždycky. Nevím, jestli nastoupím, ale určitě budu připraven jako útočník, i když můžu klidně nastoupit i v halvu. Zatím jsem byl v základu jen jednou, s Honzou Nezmarem v útoku. Trenér na mě sází zřejmě proto, že jsem tvrdý a důrazný v soubojích, ale bylo to také kvůli tomu, že hodně kluků bylo zraněných. Na zápas jsem v očekávání a připraven kdykoli naskočit,“ říká Dohnálek.

„Poly“ odehrál proti Polsku celý zápas. Byl spokojen? „Ale jo. Nedostali jsme gól. Poláci byli nepříjemní, důrazní. Pro mě to bylo takové vytržení z ligového kolotoče, přesto jsem na postavení Slovanu a jak se nám hodně nedaří, musel myslet,“ odpovídá. „Proti Kladnu jsem stoprocentně připraven a prostě to musíme zlomit a vyhrát,“ dodává Polák.