Česká reprezentace do 17 let bude bojovat v Českám Dubu a Hrádku nad Nisou s Itálií, Arménií a Kyprem o postup na mistrovství Evropy 2008 v Turecku.

Navíc o dva roky starší český výběr v úterý od 16 hodin sehraje v Hrádku nad Nisou přátelské utkání s Polskem.

Ve výběru reprezentačního trenéra do 19 let Jakuba Dovalila je i liberecký obránce Jan Polák a jablonecký záložník Lukáš Vácha.

„Poláci jsou na tom hodně dobře fyzicky, ale fotbalovostí bychom je měli přehrát. Před dvěma lety jsme je porazili 4:0,“ uvedl Jan Polák.

Jan Polák s Lukášem Váchou zažívají anglické týdny, kdy hrají dva zápasy týdně. Minulý týden domácí pohár a liga za klubové barvy, v tomto týdnu dva zápasy za český národní tým.

„Je to náročné, ale jsme mladí a s kvalitní regenerací to jde zvládnout,“ řekl jablonecký Lukáš Vácha.

Poslední přípravné utkání v tomto roce sehraje česká devatenáctka proti stejnému soupeři také ve čtvrtek ve Varnsdorfu. Příští rok je čeká evropský šampionát, který Česko hostí.

V úterý také sehraje první kvalifikační zápas fotbalová sedmnáctka, kterou trénuje Josef Pešice. V 16 hodin nastoupí v Benátkách nad Jizerou proti Kypru.

S arménskou reprezentací změří síly ve čtvrtek v Hrádku nad Nisou a Český Dub uvidí v neděli souboj s favoritem skupiny Itálií.

Ze skupiny postoupí na evropské mistrovství, jež se odehraje příští rok v Turecku, dva nejlepší týmy.

Kvalifikační turnaj mistrovství Evropy hráčů do 17 let
2.10. 16 h Itálie – Arménie, (Český Dub), ČR – Kypr (Benátky n. J.)
4.10. 16 h Itálie – Kypr (Benátky n. J.), Arménie – ČR (Hrádek n. N.),
7.10. 16 h ČR – Itálie (Český Dub), Kypr – Arménie (Hrádek n. N.)


Reprezentace do 19 let
Česko – Polsko, přátelské utkání v úterý od 16 hodin v Hrádku nad Nisou