Do poloviny poločasu se hrálo na půlce Trutnova. Ve 26. minutě ztratila Sittová zbytečně balon, hráčky Trutnova přečíslily Liberecké a dokázaly vyrovnat. V té době odešly síly Sittové s Ježkovou, které nastoupily po zranění. Ve 33. naskočila útočící hráčka na Bouškovou a rozhodčí odpískala přímý kop z hranice velkého vápna. Sluncem oslněná liberecká brankářka Proboštová jen kop vyrazila nešťastně do břevna a pak do branky na 2:1.

Ve druhém poločase opět lépe začaly liberecké hráčky, ale z několika přímých kopů Bouškové a Huškové se ani jeden neujal. A když Rekšáková, ani pak Kovářová samy před brankou nedaly, přišel trest. V 60. a pak 62.minutě se po nedůrazné hře zálohy domácí dostaly před libereckou branku a překvapená , možná i spící obrana si nechala dát dva góly jak přes kopírák – 4:1.

Střídající juniorky bojovaly, ale fotbalově nestačily. Škoda, že taková bojovnost chyběla některým starším hráčkám, které tým nepodržely. Výsledek mohl být zcela opačný.

„Z nepostupu do dalšího kola ČMFS nejsme tak zklamáni, jako z ostudného výsledku. V případě postupu bychom hráli ze Spartou a za 14 dní znovu ze Spartou ligu,“ uvedl manažer Antonín Lukač.

Liberec: Proboštová (46. Řezáčová) - Prokopová, Boušková, Hušková, Bistiaková - Ježková (78. Źáková), Ubiasová, Kotková, Sittová (64. Hýčová) - Rekšáková, Kovářová.

V neděli 7. října se ženský tým Slovanu, snad v úplné sestavě, utká s Viktorií Plzeň.

Zápas se uskuteční na fotbalovém hřišti v Krásné Studánce od 11 hodin.