Je to první domácí prohra rezervy Slovanu na domácím hřišti v tomto ročníku. Naopak Kolín prokázal, že na hřištích soupeřů se mu daří lépe než doma – venku v tomto ročníku ještě neprohrál.

Zápas se hrál na těžkém terénu a za silného větru.

Ve 4. minutě vypálil po odraženém míči z rohu Frejlach, ale gólman Kolína Čižinský vyrazil na další roh.

V 11. minutě zaváhal Radek Dejmek, kterému sebral míč syn kolínského trenéra Michal Kocourek a po sólu ho poslal podél Zlámala od tyče do sítě - 0:1.

Po devíti minutách se parádně opřel do míče ze 30 metrů Lattmann, brankář hostí si sice na míč sáhl, ovšem ten přesto skončil v síti - 1:1.

V 41. minutě musel kvůli žaludečním potížím odstoupit domácí útočník Jirouš a nahradil ho Věchet.

V poslední minutě první půle kolínský gólman Čižinský s námahou vyrazil střelu Robina Dejmka, na druhé straně libereckým divákům v nastaveném čase první půle zatrnulo při bombě Süssera, která jen těsně minula domácí branku.

I po změně stran se Liberečtí snažili dál hodně střílet ze střední či větší vzdálenosti. Brankář Čižinský, který spolehlivě chytal centry, totiž nepůsobil při dalekonosných ranách příliš jistým dojmem.

V 54. min. se opět pokusil z velké dálky Lattmannn, ale Čižinský byl tentokrát úspěšný. O tři minuty později to zkusil Vlasko, leč jeho střele chyběla potřebná razance a také nebyla pro kolínského impulzívního brankáře problémem, stejně jako v 60. minutě další rána agilního Švýcara Diega Lattmanna.

V 65. minutě byl v obranné fázi nedůrazný liberecký Jarkovský, utekl mu po levém křídle Pacák, nacentroval úplně volnému Kocourkovi, jehož pokus však výtečně zneškodnil gólman Zlámal. Ovšem po následném souboji kopal Kolín přímý kop a na Kocourkovu nahrávku po zemi si počíhal na zadní tyči Šourek - 1:2.

V 70. min. nahradil útočníka Věcheta, s jehož hrou nebyl trenér spokojen, obránce Jíra, a na hrot se přesunul vysoký Jarkovský. Následná snaha libereckého béčka už však přesto vyzněla naprázdno.

V závěrečné čtvrthodině se domácí hráči i diváci dvakrát zlobili na rozhodčího Šedivku. Nejprve v 75. min. kolínský Majer nevybíravě „zajel“ po odehrání míče u postranní lajny do záložníka Frejlacha a dostal za to jen žlutou kartu. Frejlach, který hrál poprvé v základní sestavě soutěžního utkání po dlouhém léčení svého únorového zranění kolena, naštěstí po ošetření mohl pokračovat ve hře. Majerův faul nesměřoval na ono koleno, ale na oblast lýtka a kotníků.

Deset minut před koncem zahrával trestný kop z velmi výhodné pozice na hranici šestnáctky po faulu na Robina Dejmka Vlasko, ale míč zastavil kolínský hráč, který vyběhl předčasně ze zdi, což nechal sudí bez povšimnutí…

Na vyrovnání pak už liberečtí fotbalisté nedosáhli, Kolínští si zkušeně závěrečné minuty pohlídali a nepustili Slovan k žádnému výraznějšímu tlaku

Trenér František Šturma hodnotil: „Od prvních minut jsme chtěli být aktivní a myslím, že celkově jsme aktivnější i byli. O naší porážce, bohužel, rozhodly hrubé chyby v naší obraně. Jinak si nemůžu na výkon mužstva příliš stěžovat, hráči se snažili plnit to, co jsme si před zápasem stanovili.“

Jeho kolínský protějšek Stanislav Kocourek byl pochopitelně spokojenější: „Na hřištích soupeřů se nám zatím daří, vyhovuje nám, že můžeme hrát na brejky. Pokud jde o dnešní utkání, byl to podle mého názoru spíše boj než fotbal, protože na tomhle šíleném terénu moc kombinovat nešlo.“

Branky: 20. Lattmann - 11. Kocourek, 66. Šourek.

Rozhodčí: Šedivka. ŽK: Jíra, Broschinský - Kocourek, Majer, Mach, Tlučhoř.

Diváků: 150.

Střely na branku: 7:5.

Mimo: 2:2. Rohy: 2:2.

Ofsajdy: 4:0.

Sestava Slovanu B: Zlámal - Jarkovský, Radek Dejmek, Polák, Zeman - Frejlach, Broschinský, Vlasko, Lattmann - Jirouš (41. Věchet, 70. Jíra), Robin Dejmek.