V rozpoložení, v jakém se Liberec nachází, však nebude boj s druholigovým týmem vůbec jednoduchý. Liberec se neradoval z vítězství již osm soutěžních zápasů v řadě.

„Věřím, že postoupíme, ale čeká nás těžký soupeř. U týmů z nižší soutěže je to vždycky tak, neboť Čáslav se bude chtít vytáhnout,“ uvedl liberecký trenér Michal Zach.

Čáslav v loňském ročníku Poháru ČMFS již jednou šokovala, když ve druhém kole vyřadila pražskou Slavii, kterou porazila 4:3. U překvapivého vítězství tehdy byl i útočník Liberce Martin Jirouš, který v Čáslavi hostoval.

„Bojovali jsme všemi možnými způsoby. A myslím, že to samé dnes čeká i nás. Kvůli rekonstrukci stadionu se hrálo na vedlejším hřišti, které nebylo v ideálním stavu. Už když Slavia přijela, bylo vidět, že se jim to příliš nelíbí,“ řekl Martin Jirouš.

Liberec zápas sehraje již na opraveném stadionu, kam se vejde až tři tisíce diváků.

„Ale na zápas se těším. Je to pro mě pikantnější než jiná utkání. Hrát budu proti klubu, kde jsem rok strávil. Přestože už znám asi jen pět fotbalistů,“ dodal Martin Jirouš.

Čáslav v létě značně obměnila kádr a z nováčků by klidně mohla postavit celou jedenáctku. Noví jsou i trenéři. Luboše Zákostelského vystřídal Pavel Medynský, jehož asistentem je Michal Horňák, vicemistr Evropy z roku 1996.

Středočeský klub do druhého kola postoupil přes divizní Admiru Praha, kterou rozdrtil na jejím hřišti 4:0.

„Bylo to první soutěžní utkání. Admira hraje o dvě soutěže níže a takovému týmu je vždycky potřeba vstřelit první gól, což se nám povedlo a zaslouženě jsme postoupili,“ řekl čáslavský trenér Pavel Medynský.

Čáslav je po pěti kolech ve druhé lize se sedmi body na sedmém místě. V generálce proti Slovanu remizovala v Sokolově 1:1.

Čáslav chce penaltový rozstřel

Českolipský rodák Pavel Medynský se ještě jako hráč FK Jablonec 97 probojoval v 90. letech dvakrát do evropských pohárů.

V létě vystřídal na trenérské lavici druholigové Čáslavi Luboše Zákostelského a své svěřence dnes povede ve 2. kole Poháru ČMFS proti prvoligovému Liberci.

Jaká panuje v Čáslavi před fotbalovým svátkem atmosféra?

Bojovná. Každý zápas s ligovým mužstvem má svou atmosféru. Situace v Liberci není ideální. My se ho budeme snažit potrápit. Pokud bychom se dostali k penaltám, bude to dobrý výsledek.

Jak vidíte šance na postup?

Penaltový rozstřel, to je souboj nervů, kde kvalita již příliš nerozhoduje. To by bylo otevřené. Ale Liberec je hodně kvalitní mužstvo. My bychom trochu mohli těžit z toho, že nejsou v optimální psychické pohodě. Pokud dáme Liberci první gól, bude to mít s námi asi těžké, což platí i naopak.

Vidíte v tom, že se Liberci nedaří výhodu nebo spíše nevýhodu? Proti Čáslavi se bude Slovan chtít chytit…

Řekl bych, že je to výhoda v nevýhodě. Nejsou na tom dobře a u nás budou chtít výsledek udělat. V televizi jsem viděl některé zápasy, kde je trochu zradila koncovka. Proti nám budou chtít udělat maximum.

Viděl jste poslední zápas Slovanu proti Zlínu?

Neviděl, ale o prvoligových mužstvech toho víme hodně. Liberec teď hodně točí se sestavou a zkouší různé varianty.

Na co si ve středu musíte dát největší pozor?

Určitě na kvalitní hráče ve hře dopředu. Jan Nezmar nebo Ivan Hodúr. I obranná čtyřka má své kvality. Sice teď nejsou v optimální formě, ale myslím si, že je to otázka několika dobrých výsledků.