Hned v 1. minutě vážně ohrozila branku Teplic Kovářová. Ve 4. minutě hrubě faulovala brankářka hostů Novákovou. Po dlouhém ošetřování a odvozu postižené do nemocnice se kopala penalta. Naneštěstí Kovářová bombou přestřelila.
Liberecké však dále zkoušely proniknout k brance a úspěšně zakončit. V 15. minutě posadila Boušková přímý kop na hlavu Kovářové a ta krásně trefila – 1:0. Do poločasu hráčky Slovanu usilovaly o zvýšení náskoku, ale další tutovky již neproměnily. Po ukončení poločasu se ozval velký potlesk všech diváků.

Začátek druhého poločasu se ale nevyvíjel podle přání domácích, protože náporem začaly Teplické. Jejich tlak korunovala branka kapitánky Fridrichové v 62. minutě po nedorozumění liberecké obrany. Do konce zápasu se hra vyrovnala. Když už všichni mysleli na dělbu bodů, dala z přímého kopu gól hostující Bednářová.

„Za průběh utkání a hlavně první poločas jsme si zasloužili vyhrát. Klidně to mohlo být 3:0, ale když nedáme tolik šancí a penaltu, přišel trest,“ přiznal manažer Antonín Lukač, který neskrýval zklamání. „Jsme všichni hodně zklamaní, holky moc chtěly, ale ne všechny vydržely se silami až do konce, a ani lavička odstupující hráčky plně nenahradila.“

Velkou ztrátou pro tým je obnovené zranění Novákové, která již byla naštěstí propuštěna z nemocnice, ale nebude k dispozici nejméně dva měsíce.

Slovan: Proboštová - Boušková, Pižlová, Hušková (85. Bistiaková), Prokopová - Košková (69. Ježková), Kotková, Ubiasová, Filingerová (81. Pichrtová) - Nováková (5. Sittová), Kovářová.

V neděli zajíždějí liberecké fotbalistky do Hlučína. Pojedou již v sobotu a přespí v Novém Jičíně, aby měly čas na renegeraci po sedmihodinové jízdě autobusem. „Všichni si moc přejeme, aby jsme smůlu protrhli a do sítě soupeřek to začalo konečně padat,“ dodal Lukač.