Krásná Studánka je díky otočení výsledku okresního derby ve Frýdlantě na prvním místě a Chrastava, která uhrála bezbrankovou remízu v Dubici, ji v tabuce následuje.

Béčko Hlavice, které je nováčkem soutěže, si přivezlo cenný bod z Nového Města. Habartice zlepšeným výkonem v druhém poločase získaly alespoň remízu s rezervou České Lípy. Hodkovice vydřely gólem dvě minuty před koncem bod ve Starých Splavech.

Frýdlant – Krásná Studánka 2:3 (1:0)

Šena dal v páté minutě gól a v další fázi zápasu byl Frýdlant jasně lepší. Do konce prvního poločasu ale další branku nepřidali, což se jim později vymstilo. Na začátku druhé půle mohl zvýšit Koťátko, který nastřelil tyč.

V 52. min. zvýšil Lode na 2:0, pak ještě mířil Koťátko z dobré pozice vedle. Zdálo se, že Frýdlant má hru ve své moci. Jenže v 66. min. byl po druhé žluté kartě (obě za fauly) vyloučen domácí Stýbal a hosté svou přesilovku využili dokonale. V 72. snížil Palán na 2:1. O šest minut později unikal Šena, Kocour ho fauloval a viděl jen žlutou kartu. což se domácím nezamlouvalo. V 85. min. Hájek hlavou vyrovnal. Hodně hráčů mělo žluté karty a báli se chodit do soubojů, aby nedostali červenou. Toho využil v poslední minutě dramatického derby Knajbl, který hlavou rozhodl o tom, že tři body putovaly do Krsáné Studánky.

Branky: 5. Šena, 52. Lode - 72. Palán, 85. Hájek, 90. Knajbl. Rozhodčí: Paldus. ŽK: 5:6. ČK: 66. Stýbal (Frýdlant). Diváků: 50. Frýdlant: Pokorný – Peml (46. Kaplan), Stýbal, Pavlíček, Holub – Lode, Šena, Lopuszynski (65. Marek), Hovad (86. Weidisch – Drobný, Koťátko. Krásná Studánka: Vondráček – Pova, Devátý (44. Knajbl), Vlasák (59. Palán), Průšek – Bechyně, Vacek (78. Kocour), Dvořák, Brada – Faksa, Hájek.

Nové Město – Hlavice B 1:1 (0:1)

První poločas se hrál na kluzkém terénu a dlouhé nakopávané míče domácím útočníkům utíkaly do autu. Hrál se dobrý rychlý a tvrdý fotbal.

Nové Město začalo dobře a první čtvrthodinu hosty přehrávalo, pak se hra vyrovnala. Největší šance se zrodila po nečekané malé domů, na kterou nemohl brankář Hlavice Kotlár zareagovat a jen sledoval, jak Šindler nestačil míč doběhnout, ale míč naštěstí těsně minul branku. Další vyloženou šanci měl Šindler, když se uvolnil na malém vápně, ale netrefil prázdnou branku.

Hosté udeřili těsně před poločasem z rychlého protiútoku po trestném kopu domácích, kteří zapomněli na bránění a centrovaný míč, odhlavičkovaný obránci Hlavice, se dostal až k volnému Ludvíkovi, který sám proti brankáři Kocourkovi nezaváhal.

Druhý poločas se hrálo vyrovnané utkání, hosté dobře bránili a nepustili domácí do zakončení. Z trestného kopu mohli zvýšit, ale míč se pouze otřel o spojnici Kocourkovy branky.

Tlak domácích se zúročil po ukázkové akci až, když Bruský přišel na hrot jako střední útočník. Šindler centrovaný míč do vápna hlavou přihrál Bruskému, který míč zpracoval a z deseti metrů nekompromisně zakončil. Remíza odpovídá průběhu utkání a obě mužstva jsou s ní asi spokojená.

Branky: 87. Bruský - 43. Ludvík. Rozhodčí: Horáček. ŽK: 2:2. Diváků: 30. Nové Město: Kocourek – Capulič (72. Čuda), Bruský, Stejskal, Vrňata – Novotný, Těšínský, Jalovičár, Petrovič – Zbořil, Šindler. Hlavice B: Kotlár – Imrich, Kovář, Hon, Hauer (82. Najman) – Rubáš (46. Altman), Linhart, Kotrman, Mohr (70. Hozák) – Ludvík, Pavel Bulíř.

Habartice – Česká Lípa B 2:2 (1:2)

Habartice měly dobrý vstup do obou poločasů, ale na víc než na remízu to nestačilo. První gól dal Potoč po rohovém kopu hlavou. V dalším průběhu prvního poločasu byli hosté lepší, převzali iniciativu a korunovali svou převahu dvěma góly. Oba ovšem padly po zbytečných hrubých chybách v habartické obraně. Na začátku druhé půle domácí vyrovnali a po celý druhý poločas měli více ze hry, vypracovali si dobré šance, leč neproměnili. Zápas se dal vyhrát, rozhodly již zmíněné hrubky v obraně, ale celkově je remíza asi zasloužená.

Branky: 5. Potoč, 48. Kyncl - 20. Soukup, 28. Nevrlý. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 1:3. Diváků: 50. Habartice: Veselý – Richtr, Krubner, Roušar, Potoč – Tůma (75. Brykner), Milan Zimák, Závěta (30. Huňka), Př. Čumpl (85. Tretenik) – Kyncl, Beran.

Dubice – Chrastava 0:0

Chrastava si vyčítá neproměnění tří obrovských šancí v prvním poločase, kdy stopeři Dubice udělali tři minely a po nich šel buď útočník hostů sám na branku, nebo dva na jednoho. Ani z jedné z těchto příležitostí se gól neurodil, hráči tyto situace neřešili ideálně. Domácí hráli velmi tvrdě a úrovni zápasu neprospěl ani fakt, že se nedostavili delegovaní asistenti rozhodčího, takže na lajnách mávali laici. Domácí měli v prvním poločase také šance, dvakrát se vyznamenal brankář Chrastavy Kosař, jehož zákroky byly opravdu zázračné. Po změně stran domácím pomalu docházely síly. Chrastava se toho pokusila využít v protiútocích, které se ale nepodařilo dotáhnout do konce.

Rozhodčí: Klimt. ŽK: 3:2. Diváků: 60. Chrastava: Kosař – Holinský, Žemlička, Trakal, Mrijaj – Martin Novák, Mareček (55. Bartoš), Mazánek, Rozmajzl (82. D. Šipula) – Jahoda, R. Šipula.

Staré Splavy – Hodkovice 3:3 (3:2)

Ve Starých Splavech se hrál líbivý, oboustranně útočný fotbal, čemuž odpovídá i konečný výsledek. Úvod zápasu byl gólově divoký, v 12. minutě už padl třetí gól. Na vedení Starých Splavů Hodkovičtí dokázali vždy zareagovat a remízu zajistila v 88. minutě Matějkova krásná rána z trestného kopu z 20 metrů do šibenice. Dělba bodů je nakonec spravedlivá, i když v samém závěru ještě měli Hodkovičtí velkou příležitost, kterou však propásli.

Branky: 8. a 12. Chlumecký, 40. Vovčuk - 11. Sádecký, 41. Svoboda, 88. Matějka. Rozhodčí: Hanousek. ŽK: 4:3. Diváků: 80. Hodkovice: Charousek – Svoboda, Bouška, Škoda, Škopan – Sádecký, Hejl (72. Loos), Matějka, Havel (46. Hradecký) – Kraus, J. Pánek.