Jak je možné, že se tým, který v uplynulé sezoně bojoval do posledního kola o obhajobu mistrovského titulu, krčí po šestině ligy na posledním místě tabulky?

Těžký los. Liberec hrál v prvních čtyřech kolech třikrát na hřištích soupeřů. Začínal na Letné a pokračoval v Ostravě a v Teplicích.

Hrál tedy proti týmům s vynikající formou. Dohromady ztratily pouhé čtyři body!

Psychika

Nalomená psychika. Sportovní úspěchy dělá z velké části psychika. Když se daří, fotbalista si více dovolí něco překvapivého, což vyrovnaný zápas již nejednou rozhodlo.

Kostanaj. Na Liberec po smolném čtvrtém místě z uplynulého ročníku zbyl jen letní Pohár Intertoto, v jehož druhém kole narazil na kazašský neznámý klub z Kostanaje. Na jeho hřišti uhrál nadějnou remízu 1:1.

Doma však Liberec naprosto propadl a po prohře 0:2 v evropských pohárech poprvé ve své historii vypadl s prvním soupeřem, na který narazil.

Chybí štěstí. V druhém kole přivítal Slovan na domácím hřišti nováčka soutěže z Bohemians. Celkem třikrát mohl skórovat Jan Nezmar, kdyby jeho střely nezastavila branková konstrukce.

Nebo například naposledy proti Zlínu. Když měl Liberec v závěrečných minutách drtivý tlak, trefil Pavel Košťál jen spoluhráče Nezmara…

Zranění

Zranění. Jan Nezmar v útoku na vše nestačí. Vedle něj již hrál Robin Dejmek či Martin Jirouš. Fotbalisté, kteří však mají téměř nulové ligové zkušenosti.

Klub stále čeká, až se uzdraví Tomáš Frejlach, Jan Blažek či Filip Dort. Proti Zlínu nastoupil v útoku dokonce obránce Jakub Dohnálek.

Se zraněním se potýká také zkušený Tomáš Janů, nově i Miroslav Holeňák, který si proti Zlínu natrhl stehenní sval.

Disciplína. Klubu se nedaří, přesto byl záložník Daniel Pudil chycen za volantem s 1,7 promile alkoholu v krvi. Záležitost, která ke zlepšení atmosféry v klubu rozhodně nepřispěje.