Přitom ještě v loňském ročníku Slovan, tehdy úřadující český mistr, vedl po pátém kole ligu, když ani jeden gól neinkasoval a sedm jich vstřelil.

Když rozhodčí Franěk utkání mezi Slovanem a Zlínem ukončil za stavu 0:1 pro hosty, bylo na libereckých hráčích patrné obrovské zklamání. Někteří jen těžko skrývali slzy…

„Sedíme v kabině, nikdo moc nemluví, každý se kouká do země,“ smutně vyprávěl bezprostředně po prohraném zápase záložník Liberce Jiří Bílek. „Kdybychom věděli, co musíme změnit, tak to uděláme,“ dodal.

Po zápase navštívil šatnu Slovanu i klubový šéf Ludvík Karl. „V klidu mluvil s hráči. Žádná bouřka to však nebyla,“ uvedl liberecký trenér Michal Zach, o jehož předčasném konci se již delší dobu spekuluje. Ve fotbalových kuloárech se jako o možných nástupcích mluví o Josefu Csaplárovi či Zdeňku Ščasném.
„Jestli mám stále důvěru? Na to se musíte zeptat vedení klubu,“ dodal Zach.

K jedné změně však prohra se Zlínem vedla. Ke zrušení soustředění, na které měli liberečtí fotbalisté odjet hned po utkání se Zlínem.
„V této situaci jsme se rozhodli, že ho dělat nebudeme. Prostě hráči nebudou spát společně. Normálně budeme trénovat v Liberci,“ vysvětloval Zach.

Již ve středu Liberec čeká pohárové utkání v Čáslavi, které pro mužstvo s pohárovými ambicemi nabývá na důležitosti.