Holeňákův příchod z Mattersbugu, resp. Slavie, stále není dořešen. Blažek, Dort a Frejlach jsou nadále po zranění neschopní naskočit do soutěžního utkání.
Pudil si odbyde druhý distanc z třízápasového trestu za vyloučení v Ostravě.

Asistent trenéra Josef Petřík zrekapituloval zdravotní stav zraněných hráčů:
„Filip Dort je po operaci. Lékaři se rozhodli řešit prasklou žilku a z toho vzniklý hematom u achillovky operačním zákrokem. Po odstranění hematomu posiluje a běhá ve vodě.

Tomáš Frejlach je po těžkém zranění kolena a pět měsíců po operaci již absolvoval přípravé utkání B–mužstva, vypadá dobře, ale na soutěžní zápas to ještě není. Bylo řečeno, že po operaci bude návrat trvat asi šest měsíců, což se potvrzuje.

Honza Blažek má natažený sval a probíhá speciální příprava s kondičním trenérem.“

Sám Blažek ke svému zdravotnímu stavu řekl: „Vypadá to, že bych po reprezentační přestávce už mohl hrát.“
Zítra v utkání proti Zlínu ale nezasáhne do hry ani jeden z tria zraněných. Kromě toho bude chybět z výše uvedených důvodů Pudil a stále nelze počítat s Holeňákem.

Slavia Praha blokuje Holeňákovu transferkartu z Rakouska. Tam z ní odešel jako volný hráč, a při návratu do ČR je považován za „majetek“ Slavie. Přitom už má dohodu s Libercem.

Sportovní manažer Slovanu Josef Jinoch k Holeňákovu případu poznamenal:
„Dali jsme na Českomoravský fotbalový svaz požadavek, aby hráči bylo umožněno pokračovat v pracovní činnosti. Teď běží do 20. září třicetidenní lhůta a po jejím skončení ho podle řádů může získat kterýkoli klub.“

Slovan stále se Slavií jedná. Je téměř jisté, že Holeňák zakotví v Liberci. Jen se neví, v jakém termínu.

Případ Daniela Pudila, který kromě vyloučení v utkání byl odsouzen i za řízení auta pod vlivem alkoholu, nechce vedení klubu rozmazávat.
„To je naše interní věc,“ reagoval na dotaz ohledně případné pokuty od klubu ředitel FC Slovan Libor Kleibl. „Peníze, které hráč bere, stejně jako ty, které mu formou pokuty sebereme, jsou pouze záležitostí klubu. Nechápu, proč by to mělo někoho jiného zajímat.“

Vyjádření samotného Pudila bylo včera těžké získat. Na čísle jeho mobilního telefonu se po celý den ozývala pouze melodie skladby Sweet Dreams.
Excesy libereckých fotbalistů byly v minulých dnech vděčným tématem řady deníků. Ať už se jednalo o dvojí vyloučení v Ostravě (Košťál a Pudil), přičemž v obou případech se podle televizních záběrů jednalo o velmi přísné verdikty.

Nebo o zmíněnou Pudilovu jízdu jabloneckými ulicemi s 1,7 promile v krvi.

Nebo o pondělní Nezmarův faul na teplického Koukala, který postižený odnesl těžkým zraněním kotníku.
Do mixu prohřešků se zamotala i fotografie Blažka z diskotéky, kde měl údajně popíjet v době, kdy si měl léčit zranění.

Jan Blažek nad tím jen kroutí hlavou.

„Stalo se to v Trutnově, což je bydliště mých rodičů a já jsem tam jel navštívit nemocnou babičku. Večer jsme se ségrou a kamarádkou vyrazili na diskotéku. Žádný alkohol ani cigarety tam nebyly. Jenom mě striptérka, která tancovala u tyče, vytáhla na plac, což se prostě stává. Víte, jak to na těchhle akcích chodí… No, a nějaký „dobrák“ mě s ní vyfotil, když byla nahatá a tu fotku potom dal na internet… Některé noviny to potom rozmázly jako bůhvíco. Asi se jim to hodilo do té situace, že je teď Slovan na chvíli na dně tabulky. Já jsem svobodný člověk, myslím, že si můžu zajít kam chci. Odešli jsme o půlnoci a v Liberci jsem byl druhý den v pořádku přesně podle dohodnutého individuálního tréninkového plánu.“

Mužstvo Liberce bylo v deníku Sport prezentováno jako „divoká partička“, s kterou si trenér neví rady. Vedení libereckého klubu situaci okolo údajných prohřešků svých hráčů nekomentuje a také odmítá jakákoli ultimáta, která údajně dostal trenér Zach.

Mimochodem, ten měl být podle sázkových kanceláří, které vypsaly kurzy na to, kdo bude jako první trenér v první lize v letošním ročníku odvolán, první „na ráně“.

Prognózy bookmakerů nevyšly. Jako první byl tento týden odvolán trenér Českých Budějovic František Cipro.

Nicméně sázkové aknceláře si i tak mohou mnout ruce, protože počet sázek na odvolání Michala Zacha byl údajně zejména po prvním nepovedeném utkání Slovanu na Spartě enormně vysoký, navzdory tomu, že se snížily kurzy. Sázkaři tedy vyhořeli.

Momentálně je situace taková, že v tabulce je Slovan Liberec poslední, což se mu ještě nikdy v době působení v české první lize nestalo, ale v „tabulce pravdy“ (zápasy doma a zápasy venku se počítají rozdílně) by mu patřilo jedenácté místo.

Je však jasné, že zítřejší utkání se Zlínem je v mnoha směrech klíčové.