Liberec poprvé ve své historii klesl na úplné dno. S jedním bodem se krčí na posledním místě.

Třikát však hrál venku. Navíc na hřištích soupeřů s formou jako hrom. Na Spartě, v Ostravě a ve včerejší dohrávce i 0:2 v Teplicích, které tabulku dokonce vedou.

Liberec se zprvu tlačil dopředu, jejich ofenzivní manévry ale brzy opadly a iniciativu utkání převzali Tepličtí. Snahu domácích o vstřelení prvního gólu korunoval ve 37. minutě záložník Jiří Sabou.

„Věděli jsme, že jsou Teplice v dobré formě. Chtěli jsme držet balon na kopačkách a zlobit z protiútoků, což se nám ale dařilo jen místy,“ uvedl liberecký trenér Michal Zach.

Po změně stran museli hosté otevřít zadní vrátka, čehož rozjetí svěřenci kouče Rady dokázali využít. Čtvrtý gól v sezoně si připsal a na konečných 2:0 zvýšil v 67. minutě kanonýr Martin Fenin. I jeho střela se došourala za brankovou čáru se štěstím.

Pro teplického mladíka to byl zřejmě poslední zápas ve žlutomodrém dresu, neboť v pátek končí v Evropě přestupní termín. O Fenina je obrovský zájem, přímo na stadionu sledovalo stříbrného útočníka z mistrovství světa „20“ jedenáct pozorovatelů z anglických, německých, holandských a italských klubů.
„Jestli odejdu z Teplic, o tom se rozhodne do konce týden,“ prohodil jen Fenin.

Radost z vítězství neskrýval Petr Rada. „Čekali jsme, že to bude těžký zápas, ale zvládli jsme to díky přístupu hráčů a nasazení, “ řekl teplický kouč.
Ani on se nechtěl k odchodu Fenina příliš vyjadřovat. „Už po zápase v Mostě se mluvilo o tom, že to byl Martina poslední zápas,“ pousmál se Rada. „Pokud skutečně odejde, jsou tady jiní, kteří musejí prokázat, že na to mají,“ doplnil.

„Máme úzký kádr, dnes se zranil Koukal, ale budeme se snažit, abychom pokračovali v ofenzivní hře i nadále,“ slibuje Sabou.