Na Spartě nemohl nejlepší střelec liberecké historie nastoupit kvůli trestu za žluté karty a Slovan prohrál 0:1.

Proti Bohemians odehrál celý zápas, z letošního premiérového gólu se však fotbalisté Slovanu neradovali ani tentokrát.

Jste hodně zklamán?

Určitě. Je potřeba přiznat, že tři body jsem dneska zkazil já neproměněním šancí. Někdy to tak prostě je. Zvonily tyčky, třikrát to prolítlo těsně kolem tyče, něco famózně vychytal Sňozík.

Poprvé vaši střelu zastavila branková konstrukce v závěru druhého poločasu…

To jsem úplně netrefil tak, jak jsem chtěl. Chtěl jsem to trefit prudčeji a trochu více do země. Sňozík to ještě výborně vyškrábl na břevno. To byl famózní zákrok.

Začali jste velmi aktivně, poté však začala hrozit i Bohemka. Co se stalo?

Začali jsem tak, jak jsme chtěli a vytvořili si několik šancí. Branku jsme z toho nevytěžili, což nám samozřejmě trochu vzalo vítr z plachet a hra se trochu vyrovnala.

Změnili jste do druhého poločasu taktiku?

Hru jsme daleko více roztáhli do stran a vytvořili si i více šancí. Chyběly však centimetry a kousek štěstí.

Souhlasíte s tím, že pro Liberec je to hodně nevydařený start?

Určitě. Na Spartě jsme zklamali především předvedeným způsobem hry. Dneska jsme to chtěli napravit. Myslím, že jsme hráli dobře, ale zase to tři body nepřineslo, takže vstup do ligy pozitivně hodnotit nemůžeme. Věřím, že příští kolo to napravíme. I když proti rozjetému Baníku to nebude nic jednoduchého.

Jak se vůbec cítíte, když máte pouze jeden bod a před sebou Ostravu?

Dosud jsme o tom samozřejmě ani nepřemýšleli. V pondělí jsme chtěli vyhrát. Máme teď pět dnů na to, abychom se připravili.

Jak byste vůbec popsal atmosféru, která teď ve fotbalovém Liberci panuje?

Po Spartě dobrá nebyla, to je jasné. Tam jsme prohráli hlavně způsobem hry. Ztratit body je možné, ale musí tomu odpovídat hra. Dnes jsme odvedli dobrý výkon, na Spartě to bylo hodně vláčné. Uvidíme, jak se to v týdnu projeví.