Je o vás známo, že po ostravském Baníku fandíte Slovanu Liberec? Proč zrovna Liberci?

Vždycky jsem měl rád takové outsiderovské týmy a Liberec před několika lety jedním z takových týmů byl. Dnes se již vykopal ve výborné mužstvo a už je to samozřejmě jinak. Letos jsem hrozně zvědavý na Bohemku. Když jsem všechno kolem Bohemky sledoval, hrozně jsem jí držel palce. I díky jejím fanouškům bych byl rád, kdyby se to Bohemce také podařilo, zůstali v lize a třeba i bojovali o poháry. Mám rád malé kluby, které z počátku bojují o svou existenci. Proto tehdy Liberec a teď i Bohemka mají mé sympatie.

A neodsune teď Bohemka liberecký Slovan až na třetí místo?

Já to zase tak úplně neřeším. Jsem takový fanoušek amatér. A úplně nejdůležitější je, jak je na tom Ostrava a potom si ještě vyberu jeden dva týmy, kterým fandím také. Sleduji fotbal tak nějak celkově. Teď jsem třeba zvědavý, jak si Liberec i Mladá Boleslav, tedy týmy, které se pohybují na špici, povedou pod novými trenéry.

Chodíte i na zápasy?

Přiznám se, že na to příliš času nemám. Díky koncertům a divadlu se na fotbal moc nedostanu. Většinou ho sleduji jen v televizi nebo online na internetu.

Před začátkem sezony sázkové kanceláře vypsaly na ligový triumf Liberce kurz 10:1. Sázíte?

Nesázím. Ale poslední tři roky Liberec potvrzoval roli jasného favorita. Vloni sice skončil až čtvrtý, ale myslím, že si to nezasloužil. Doufám, že se Liberci opět podaří vykopat evropské poháry. Uvidíme, co změny v Liberci přinesou.

Zahrajete si fotbal ještě někdy vy sám?

Už moc ne. Je ale pravda, že v červenci jsme s klukama z kapely fotili nový booklet na naší bestovku, kterou jsme nazvali Poločas. Booklet bude tedy celý fotbalový a tam jsme si do balonu zakopali. Jinak času moc nemám a jedině, kdy se fotbalu opravdu věnuji, je v autě, v autobuse nebo v hotelu na play stationu…takže taková pasivní hra. Ale k fotbalu mám blízko a hrál jsem ho dlouho. Myslím, že je to nejkrásnější hra.