Převýšov – Hlavice 0:2

Domácí nováček divize dokázal být celý poločas hodně nepříjemný, když produkoval náročný presink a neustále napadal rozehrávku Hlavických. Zápas tak byl vyrovnaný a zcela bez šancí.

Po přestávce začali hlavičtí borci více kombinovat a hra přinášela šance. Po hodině hry přišel rohový kop a po něm následovala přesná hlavička Koblížka. Převýšov pak vsadil všechny síly do útočení.

Při závěrečném domácím tlaku Hlavičtí odhlavičkovali po standardní situaci míč a Hruška s Košumberským běželi na jednoho obránce. Brejk se vydařil a Hruška přihrával Košumberskému, který neměl problém dát míč do prázdné brány.

„Z naší strany to bylo ve druhé půli dobré. To jsme dokázali hrát v pohybu, napadali jsem soupeře, a to vše přineslo zasloužené ovoce v podobě dvou branek,“ zhodnotil trenér Jaroslav Vodička.

Poločas: 0:0. Branky: 60. Koblížek, 90. Košumberský.

Hlavice: Bejr – Charuza, Kovář, Koblížek, Donát – Jeník, Hnízdo, Martínek, Mizera (75. Herodes) – Diviš (81. Hruška), Dido (85. Košumberský).

Pěnčín–Turnov – Dvůr Králové 2:3

Domácí sice začali dobře a náporem, jenže Kameníkova rána byla zblokována a Škréta nebyl přesný. Hostům stačil jeden únik a byli ve vedení. Hned nato Mrklasovu šanci vychytal Domek, který byl prostě k nepřekonání. Ve 26. minutě zahrál trestný kop Škréta, dobíhající Kameník byl ve vápně sražen zezadu a kopala se penalta. Samozřejmě měl být viník vyloučen, ale dostal jen žlutou. Jenže nařízenou „pětku“ Mencl nevyužil. Ve 38. minutě zahodil Mrklas po útoku Kameníka jasnou tutovku. Hosté pak v závěru půle využili prostor do otevřené obrany a po rychlém úniku bylo 0:2.

Ve druhé půli museli domácí vypít kalich hořkosti do pověstného dna. Vokáček totiž zahrál špatně malou domů, a tu zachytil Řežábek – 0:3.

Krátce nato byl vyloučen hostující hráč a v přesilovce dokázali domácí být dvakrát úspěšní.

A byla to vždy stejná dvojice: nahrával Plátek a zakončovatelem byl dvakrát hlavičkující Kameník. To však bylo v samotném závěru, takže šturmování přišlo velmi pozdě. Přitom měli opět šance jak Škréta, tak i Krejčík.

„Na Kameníka sice byla nařízena penalta, ale za hroznou kosu zezadu měl být hráč jasně vyloučen. To by jistě ovlivnilo průběh celého utkání. Měli jsme v zápase celou řadu šancí, ale hosté se opírali o skvělého gólmana Domka,“ přiznal sekretář domácího FK Petr Horáček.

Branky: 85. a 90. Kameník – 9. a 56. Řežábek, 41. Kilevník. Rozhodčí: Dobrý, ŽK: 2:2, ČK: 69. Holub (DK). Diváků: 550. Poločas: 0:2.

Pěnčín–Turnov: Cimbál – Selinger, Vítek (84. Krejčík), Vokáček, Louda – Kulhánek, Škréta, Mencl, Beneš (57. Plátek) – Mrklas (63. Makula), Kameník.