Třiadvacetiletý brankář Petr Bolek míří do druholigového Slovácka, kde již třetím dnem trénuje. Smlouva o jednoročním hostování s případnou opcí by měla být podepsána do soboty.

„Petr Bolek měl nabídky i ze zahraničí, ale Slovácko projevilo největší zájem. Do soboty bude hostování uzavřeno,“ sdělil sportovní ředitel Slovanu Josef Jinoch. Zájem ještě měla například Jihlava či Fulnek. Petr Bolek již hostoval v roce 2006 v Hlučíně.

Liberec těsně před začátkem letošního ročníku podepsal na tři roky smlouvu s jedenadvacetiletých gólmanem Zdeňkem Zlámalem, který přestoupil ze Sparty.

Přišel Zlámal, Bolek odešel

Slovan tak rázem disponoval čtveřicí kvalitních gólmanů. Vedle jedničky Zbyňka Hauzra, který odchytal úvodní zápas Liberce na Letné, ještě Maksimse Uvarenka a právě Petra Bolka.

„Po příchodu Zdeňka Zlámala jsem už musel odejít na hostování za každou cenu,“ řekl Petr Bolek.

Talent českého fotbalu, kterého odborníci přirovnávali k Petru Čechovi, dnes brankáři Chelsea, do Liberce přišel na jaře v roce 2003 z Ostravy.

Debut v libereckém dresu Petr Bolek zažil v červenci v roce 2005 v Poháru Intertoto proti Beitaru Jeruzalém, který Liberec na stadionu U Nisy porazil 5:1.

Shodou okolností tehdy za Slovan proprvé nastoupil i Milan Matula, který minulý týden odešel rovněž na hostování, do Opavy.

V první lize však Petr Bolek za Liberec zatím neodchytal ani minutu. Většinou patřil k oporám liberecké rezervy.

V uplynulé sezoně však za „béčko“ nastoupil jen k deseti zápasům, protože jezdil s „áčkem“, kde však jen vysedával na lavičce.

Jeho kariéru zbrzdily na podzim v roce 2003 problémy s třísly, které si dokonce vyžádaly operaci. K fotbalu se Petr Bolek vrátil až po půl roce.

Mezitím vypadl brankář českých juniorských reprezentací z „19“.

 

„Je to pro mě nový impuls,“ říká Bolek

UHERESKÉ HRADIŠTĚ - Již tři tréninky absolvoval liberecký gólman Petr Bolek s fotbalisty Slovácka, kam by měl v nejbližších dnech odejít na hostování.

Jak se vaše hostování ve Slovácku zrodilo?

Asi před čtrnácti dny jsem dostal nabídku z druholigového Třince. Uvažoval jsem, že bych tam šel. Už jen kvůli tomu, že je to u nás na Moravě. Nakonec z toho sešlo, protože mě Liberec nechtěl pustit. Po příchodu Zdeňka Zlámala jsem už musel odejít na hostování za každou cenu.

Prý jste měl i nabídky ze zahraničí?

Něco tam bylo, ale nebylo to nic konkrétního. Já jsem chtěl hlavně využít šanci a odejít někam na hostování ihned.

Ve Slovanu jste strávil více než čtyři roky a přitom jste v lize neodchytal ani jednu minutu. Nemrzí vás to trochu?

Šanci jsem nedostal, no… teď už jsem k tomu byl nejblíže. Byl jsem na lavičce připravený naskočit do brány, ale místo toho se koupil další mladý brankář. To byl pro mě impuls, že musím věřit ve vlastní síly a jít se prosadit někam jinam. Od roku 2003 jsem chytal jen nějaké poháry, ale to je slabá náplast.

Co vám ještě říká spojení Petr Bolek a reprezentace?

V roce, kdy jsem přestoupil do Liberce, jsem si těsně před mistrovstvím Evropy do devatenácti let roztrhl tříslo. Dva zápasy jsem s tím ještě chytal, ale pak to už opravdu nešlo. Prakticky jsem pak celý rok promarodil. A do jedenadvacítky jsem už povolán nebyl.

Nemrzí vás zpětně v této souvislosti odchod z Ostravy do Liberce?

To vůbec, já jsem v Liberci rád. Navíc jsem měl štěstí, že mě trénoval Milan Veselý, který patří mezi trenéry brankářů u nás mezi špičku. Takže jsem měl nejlepší servis, jaký jsem mohl mít. To, že jsem se nedostal do brány, je věc druhá. Každopádně je to škoda, šanci jsem dostat mohl.

Asi se už těšíte na to, že byste mohl chytat pravidelně…

To je jasné. Je lepší se každý týden připravovat na ostrý start. Čím více člověk hraje, tím lépe se i cítí. Věřím tomu, že dříve nebo později se do brány dostanu. Je to nový impuls a větší chuť do fotbalu.

Nebude se vám po Liberci stýskat?

Určitě. Liberec je famózní. Ale změna je život a musím jít za fotbalem. Kdyby záleželo na mě, tak bych z Liberce nechtěl odejít vůbec.