A důvod? Hrubé porušení sportovního chování. Přesněji řečeno, reakce letenského fotbalisty na adresu severočeských diváků, které nazval primitivy a dokonce na ně údajně při závěrečné děkovačce ukázal zdvižený prostředníček.

Příznivci libereckého celku včera zaslali Deníku oficiální vyjádření k celému incidentu.

„V současnosti sbíráme materiály a důkazy, abychom mohli podat podnět disciplinární komisi Českomoravského fotbalového svazu k zahájení šetření, zda se nejedná o hrubé porušení sportovního chování,“ píší zástupci libereckého Fan clubu.

Co vlastně sparťanského záložník rozezlilo?

Při rozcvičování ve svém sektoru roztáhli fandové Liberce nápis se zněním: „Plnou hubu keců měl, teď na hrdost zapomněl.“ Jednalo se tak zřejmě o reakci na Abrahamův loňský odchod z Podještědí do Mladé Boleslavi a následný přestup do rivalské Sparty.

Osmadvacetiletý středopolař s pověstí rebela hned po zápase poukázal i na údajné nevhodné pokřiky na svou adresu po celou dobu utkání.

„To, co předvedli, dělají jenom primitivové. Jejich gesta se mi nelíbila, bylo to hodně ubohé. Ale nepřekvapili mě, něco podobného jsem čekal,“ líčil Abraham po duelu.

Fanoušci libereckého fotbalového klubu však hodlají své jméno očistit.

„Uznáváme, že šlo o tvrdou reakci. Měla jen připomenout Abrahamovi dřívější výroky na adresu pražského klubu, kterými se před námi při osobních setkáních v době působení ve Slovanu rád prezentoval,“ vyjádřili se k incidentu v oficiálním prohlášení.

„Nezazlíváme mu přestup ze Slovanu, mnoho z nás bylo dokonce na jeho straně v době, kdy kvůli sporům s tehdejším sportovním ředitelem z našeho klubu odcházel. Vztahy, které by bylo možné označit za nadstandardní, s ním mnozí z nás udržovali i nadále, ačkoliv tehdy odcházel do klubu, o kterém předtím prohlásil, že se jej měl pokusit uplatit. Ve chvíli, kdy se mu s nabídkou ozvala pražská Sparta, však najednou veškeré jeho hrdé názory vzaly za své a už z něj byl pomalu sparťan tělem i duší. A přesně to jsme mu naším transparentem nemohli nepřipomenout,“ píše se v prohlášení, které pokračuje:

„S tím ale měl sám počítat už tehdy, kdy se nám svými výroky zřejmě snažil zalíbit.“
Podobnému incidentu nedávno čelil i další hráč letenského klubu Tomáš Řepka. Ten za vztyčený prostředníček teplickému publiku dostal od českého fotbalového svazu pokutu 80 tisíc korun.

Jak dopadne Abraham? To ukáže čas.