Liberec si na úvod soutěže v ligovém šlágru dvou posledních mistrů odvezl z Letné těsnou prohru 0:1.

Adam Petrouš, který do Liberce zamířil z tureckého Ankarasoru, i Radek Bejbl, který v uplynulém ročníku hrál v Rapidu Vídeň, odehráli v libereckém dresu plných devadesát minut i s nastavením.

Jak jste spokojeni s návratem do české ligy?

Radek Bejbl: Nejsem, prohráli jsme.

Adam Petrouš: Já také nejsem spokojený, neboť jsme prohráli. Nějaké šance jsme sice měli, ale neproměnili jsme je… Beru to jako špatný návrat. Ale doufám, že příští kolo to bude lepší.

Bylo vůbec v silách Liberce na Spartě neprohrát?

Adam Petrouš: Určitě bylo. Nezačali jsme špatně. Prvních deset minut jsme hráli dobře. Pak jsme bohužel inkasovali. Prostě jsme góla nedali a proto jsme prohráli. Fotbal je o gólech.

Radku, souhlasíte?

My jsme na Spartu jeli s vědomím, že jakýkoliv bodový zisk by pro nás v prvním kole byl velkou vzpruhou. Řekl bych, že Sparta se probrala s gólem, který dala. Pak jsme jí nechali příliš prostoru. Byla hodně nebezpečná a v zápase byla lepší.

Druhý poločas určité zlepšení ze strany Liberce přinesl…

Ve druhém poločase jsme se sice trochu zlepšili. Ale myslím si, že velkou slabinou naší hry bylo, že jsme dopředu nebyli nebezpeční. Tam se určitě máme v čem zlepšovat. Což ale platí i pro ostatní posty. Spartu jsme pustili poměrně do velkého množství střeleckých příležitostí. Sparta vyhrála zaslouženě. Pozitivní ale je, že jsme se dokázali ve druhém poločase zlepšit.

Liberec nastoupil v první půli v útoku jen s jedním útočníkem…

Měli jsme určité problémy se zraněním ofenzivních hráčů. Navíc Honza Nezmar byl v karetním trestu. Byli jsme do jisté míry limitovaní tím, že někteří hráči, kteří jsou ve hře dopředu silní, nemohli hrát. Také si na sebe musíme trochu více zvyknout, což bylo vidět. Přeci jen do Liberce přišlo hodně nových hráčů. A také jsme přešli na nový herní systém.

V čem nový herní systém Liberce spočívá?

Nastoupili jsme jen s jedním klasickým útočníkem. Na Spartu jsme jeli se záměrem, že chceme zahustit střed pole. Proto nás v prvním poločase nastoupilo pět v záloze, abychom eliminovali hru Sparty, což se nám však příliš nepodařilo. Největší rozdíl je v tom, že dříve Liberec nastupoval se dvěmi útočníky a teď hrajeme jen na jednoho.