V 9. minutě poprvé zahrozili hosté, hlavička Boška ale směřovala těsně vedle domácí branky. V 19. minutě kryl brankář hostů Kraus střelu Zdražila z přímého kopu.

Od 20. minuty začalo hustě pršet, což ztěžovalo hráčům kombinaci. Na konci poločasu byl zapískán ofsajd domácímu Vavřichovi, který by šel sám na bránu. V 59. minutě šel Zdražil sám na brankáře, ale střílel vedle.

Rozhodující moment zápasu se zrodil v 63. minutě. Po ruce Makuly v pokutovém území byla zapískána penalta, kterou nekompromisně proměnil kapitán hostů Niklfeld.

Domácí byli poté chvíli otřesení a hosté mohli rozhodnout zápas z několika dalších příležitostí. V 79. minutě šel přímý kop hostů těsně nad domácí branku.

V posledních minutách už snaha domácích k ničemu nevedla, na rozhodující přihrávky chyběly klid a přesnost.

Pěnčín–Turnov – Dobrovice 0:1 (0:0)

Branka: 63. Niklfeld z penalty. Rozhodčí: Haleš, ŽK: 0:0. Diváků: 400. Pěnčín-Turnov: Cimbál – Vokáček, Selinger, Kameník, Louda – Mencl, Škréta, Makula (86. Koubek), Beneš (75. Kulhánek) – Zdražil, Vavřich (60. Aubrecht).

Dobrovice bude hrát v druhém kole (5. září) s Kolínem.

Slovan Liberec podruhé v krátké době změří síly s druholigovou Čáslaví. Minulý týden s ní sehrál přípravné utkání v Rejšicích, které vyhrál 3:2, a los mu přisoudil cestu do Čáslavi pro druhé kolo.

Čáslavští si zajistili postup výhrou 4:0 v Praze-Kobylisích nad domácí Admirou. Tři ze čtyř branek Středočechů vstřelili do sítě divizního soupeře hráči, kteří přišli v průběhu letní pauzy: dvakrát se trefil olomoucký Jan Schulmeister a jednou Daniel Kocourek z Bohemians 1905.

V Čáslavi v minulé sezoně působil jako trenér bývalý útočník Liberce Luboš Zákostelský, který přešel do Jihlavy. Na hostování tam byli hráči Broschinský, Jirouš a Širanec.