Utkání bude jubilejním padesátým zápasem libereckého klubu v historii v evropských pohárech. Od prologu v září 2000 v Poháru UEFA ve švédském Norrköpingu jich Slovan absolvoval 49. V současném kádru jsou tři fotbalisté, kteří evropskou pohárovou premiéru zažili na vlastní kůži: brankář Hauzr, obránce Janů a útočník Nezmar.

Trenér Michal Zach zítra bohužel opět nemůže počítat s řadou hráčů současného kádru. Zdravotní problémy nepustí do hry Frejlacha, Šinglára, Janů, Dorta a Matulu. „Stav Frejlacha a Dorta se postupně lepší, ale nechceme to nijak uspěchat a riskovat obnovení zranění,“ řekl Zach.

Mimo hru bude také Holeňák, jehož převod transferkarty z rakouského Mattersburgu zablokovala pražská Slavia. Z ní zkušený obránce do Rakouska před časem odešel jako volný hráč a podle české legislativy se tím pádem musí vrátit jen do pražského klubu, který jej potom může prodat dál. Slavia však s transferkartou nespěchá, protože má vůči Holeňákovi dluh tři miliony korun a kvůli tomu má zablokované přestupy, pročež je na hráče rozezlena. Celá zamotaná kauza možná skončí u smírčí komise ČMFS.

Ještě v pátek také liberecký klub stále usiloval o zaregistrování dalšího zkušeného zadáka Petrouše z Ankarasporu. Kromě toho zřejmě opět nenastoupí Košťál, o jehož přestupu do Sparty se nadále jedná.

Do hry by naopak už mohli naskočit stoper Brezinský a útočník Blažek, který po červnovém mistrovství Evropy hráčů do 21 let už několik dní naplno trénuje. S A–mužstvem se připravují i noví mladí útočníci Pyšek a Robin Dejmek.

„Máme to slušně rozehrané a neradi bychom si to doma zkomplikovali. Ale Kostanaj už v prvním zápase ukázal, jak umí být nepříjemný. Musíme být i v odvetě stále ostražití, protože soupeř má pořád o co bojovat,“ řekl včera pro ČTK liberecký kouč Michal Zach. „Zkusíme soupeře dostat od začátku pod tlak a pokud možno se třeba uklidnit rychlou brankou. Jestli soupeř ucítí šanci na úspěch, bude to s ním složité,“ uvedl Zach.

Předpokládaná sestava Liberce: Hauzr - Krátký, Brezinský, Polák, Pudil - Papoušek, Bílek, Hodúr, Liška - Nezmar, Blažek (Jirouš).