„Až do příští středy budeme v hotelu Maruška v Bedřichově,“ informoval Josef Lexa. „Příprava se bude skládat z kombinace výjezdů na kolech a z běhání. Kromě toho sehrajeme dva přípravné zápasy.“

V sobotu 14. července dopoledne se liberecké béčko střetne ve Velkých Hamrech s Jabloncem B, svým blízkým soupeřem v ČFL, a ve středu 18. července vpodvečer nastoupí v Sedmihorkách proti místnímu týmu, který letos sestoupil z divizní skupiny C.

Slovan Liberec B naopak tuto skupinu vyhrál a po roční pauze se vrací do třetí nejvyšší soutěže, České fotbalové ligy.

Po návratu ze soustředění se již budou hráči připravovat jen v Liberci, v plánu je několik dalších přípravných zápasů. První mistrovské utkání sehraje liberecké B–mužstvo v neděli 5. srpna se Slavií B.

V kádru Slovanu Liberec B je 11 nováčků

Celkem jedenáct nováčků, tedy přesně polovina účastníků soustředění, se včera hlásilo trenérům Nečasovi a Lexovi v úvodu přípravy fotbalového mužstva Slovan Liberec B.

Dva z nich jsou ovšem „staronoví“ – Širanec i Broschinský, kteří se vrátili z hostování v Čáslavi, už v minulosti za libereckou rezervu hráli.

Novými tvářemi jsou brankář Brojír, Vajda a Srkal z dorostu, navrátilec z hostování z Českého Dubu Bernát a na zkoušku Dyk z Klatov.

Kromě toho přibyli čtyři hráči, kteří tento týden podepsali ve Slovanu profesionální smlouvu: bratři Radek Dejmek (obránce, 19 let) a Robin Dejmek (útočník, 21 let) ze Slavie Praha, devatenáctiletý útočník Jan Pyšek z Unionu Cheb a dvaadvacetiletý vysoký stoper Jakub Jarkovský, který přichází z SK Převýšov.

Hráče, měřícího 203 centimetrů, testovala i Viktoria Žižkov a sportovní ředitel žižkovského klubu Milan Lešický jej charakterizoval jako „možná nového Kollera“. Jarkovský dal ale přednost Slovanu a podepsal čtyřletou smlouvu.

Jmenný seznam účastníků soustředění Slovanu Liberec B v Bedřichově:
Brankáři: Scholer, Brojír.
Obránci: Ginzel, Jíra, P. Novotný, Širanec, Radek Dejmek, Vajda, Donát, Jarkovský.
Středopolaři: Pěnička, Finklár, Vít, Srkal, Krasnický, Broschinský, Dyk, Bernát, Zeman.
Útočníci: Smetana, Pyšek, Robin Dejmek.